Membership ID Numbers

Here you will find Badminton BC Membership ID Numbers for all players, coaches, officials, and volunteers that have registered as members with Badminton BC for the 2016-2017 and 2015-2016 seasons. These numbers are lifetime membership numbers and are to be used specifically when registering online for tournaments on Tournament Software.  When registering, please input your name and membership number identical to what is below, or your rankings may not be accurate.

This information is periodically updated. For any Badminton BC Membership inquiries, please contact Badminton BC at 604-385-3595 or info@badmintonbc.com.

2016-2017 Badminton BC Membership ID Numbers (June 1, 2016 - May 31, 2017) - updated Dec 6, 2016

Member ID

First name

Last name

Type

Membership to

BC11005

Neil

Abday

Recreational

Williams Lake Badminton Club

BC6611

Ken

Aeng

Associate

Westlu Badminton Club

BC11021

Annansia

Aggrawal

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC1070

Carl

Albert

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC1075

Jean

Albert

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC12231

Jhoana

Alcasid

Recreational

Salmon Arm Badminton Club

BC12173

Alissa

Allen

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12190

Alivia

Allen

Recreational

Invermere Badminton Club

BC11204

Dara

Allen

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12323

Alex

An

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12306

Ray

An

Single Event

Hollyburn Country Club

BC12062

Gaurav

Anand

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC7524

James

Anderson

Recreational

Terrace Badminton Club

BC12031

Joel

Angus

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC9093

Aaron

Arcadi

Recreational

Terrace Badminton Club

BC10065

Peter

Arcadi

Recreational

Terrace Badminton Club

BC6213

Jennifer

Aronson

Recreational

Vancouver Island University

BC12046

Dev

Arora

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12093

Barb

Aven

Provincial

South Surrey Recreation Centre

BC1047

Donn

Aven

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC7275

Rea

Barber

Provincial

North Central Badminton Academy

BC12100

Ella

Beames

Recreational

British Columbia

BC12101

Thomas

Beames

Recreational

British Columbia

BC8307

Jordan

Beatty

National

Shuttlesport

BC8958

Cathie

Beddoes

Recreational

Odd Fellows Badminton Club

BC12144

Daniel

Bekker

Recreational

Badminton Victoria

BC0381

Randy

Belanger

National

Kelowna Badminton Club

BC10867

Nabil

Bennett

National

Cordova Bay Community Club

BC3252

Helen

Binns

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12168

Marisa

Bischoff

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC12246

Stephan

Bouthot

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12145

Samuel

Boyle

Recreational

BC - Zone 0 - Other

BC0281

Karren

Britten

National

Vancouver Racquets Club

BC0282

Mike

Britten

National

Vancouver Racquets Club

BC0880

Damaris

Brix

National

Brentwood Bay Badminton Club

BC0881

Peter

Brix

National

Brentwood Bay Badminton Club

BC0434

Dennis

Brown

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC6797

Eric

Brown

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12187

Olga

Brunner

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC9859

Andrzej

Buczynski

Provincial

BC - Zone 6 - Other

BC9497

Sadie

Bui

Recreational

SFU Badminton Club

BC12272

Nikola

Buleovec

Recreational

Terrace Badminton Club

BC0554

Carol

Burnett

National

Cordova Bay Community Club

BC12153

Alastair

Burrage

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC12154

Clayton

Burrage

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC9545

Merle

Burton

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC9546

Valerie

Burton

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC0858

Peter

Burville

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC9211

Maddie

Buss

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC9557

Gillian

Butler

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC10313

Jacob Ziming

Cao

National

Premier Badminton Academy

BC12235

Wilson

Cao

Single Event

Vancouver Racquets Club

QC06185

Elliot

Carroll

National

Badminton Victoria

BC3277

Robert

Carruthers

Provincial

BC - Zone 6 - Other

BC12238

Essa

Casimir

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC8385

Jeremy

Caza

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12060

Jennisa

Cen

National

ClearOne Richmond Browngate

BC10796

Justin

Cen

National

BC - Zone 4 - Other

BC9555

Randy

Champagne

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12325

Andreas

Chan

Recreational

Westlu Badminton Club

BC10703

Bryan

Chan

Recreational

Vector Badminton Club

BC3278

David

Chan

National

Cordova Bay Community Club

BC7555

Eugene

Chan

National

Cordova Bay Community Club

BC8204

Michael

Chan

Provincial

Shuttlesport

BC12139

Miriam

Chan

Recreational

Vector Badminton Club

BC1469

Phyllis

Chan

Provincial

British Columbia

BC8206

Sarah

Chan

Provincial

Shuttlesport

BC3209

Vincent

Chan

Associate

Westlu Badminton Club

BC8257

Walden

Chan

National

ClearOne Richmond Browngate

BC11442

Ethan

Chang

Recreational

Westlu Badminton Club

BC11330

Tiffany

Chang

National

BC - Zone 4 - Other

BC10182

Yolanda

Chang

Recreational

Vector Badminton Club

BC12172

Yu-Yuan

Chang

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC6613

Eddie

Chau

Associate

Westlu Badminton Club

BC12034

Jason

Chau

National

Drive Badminton Centre

BC5084

Calvin

Che

Single Event

Trout Lake Community Centre

BC6178

Abel

Chen

Recreational

Vector Badminton Club

BC7452

Annette

Chen

Recreational

Vector Badminton Club

BC12038

Bevio

Chen

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC8305

Bill

Chen

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC9838

Bobby

Chen

Recreational

Westlu Badminton Club

BC9839

Brandon

Chen

Recreational

Westlu Badminton Club

BC10767

Brian

Chen

National

BC - Zone 5 - Other

BC12339

Daniel

Chen

Recreational

Westlu Badminton Club

BC8377

David

Chen

Recreational

Vector Badminton Club

BC12084

Eric

Chen

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC1074

Frank

Chen

Provincial

Richmond Badminton Club

BC12307

Guozheng

Chen

Recreational

SFU Badminton Club

BC8378

Harrison

Chen

Recreational

Vector Badminton Club

BC3798

Jack

Chen

Recreational

UBC Badminton Club

BC10265

Jack

Chen

Provincial

BC - Zone 3 - Other

BC10846

Jacques

Chen

Recreational

Vector Badminton Club

BC12044

Jasper

Chen

National

BC - Zone 0 - Other

BC12103

Jennifer

Chen

Single Event

Dunbar Community Centre

BC12047

Jeslyn

Chen

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC12126

Jessie

Chen

National

Premier Badminton Academy

BC0285

Julia

Chen

Recreational

Hollyburn Country Club

BC0285

Julia

Chen

Coach

Hollyburn Country Club

BC0893

Kim

Chen

Provincial

Monday Badminton Group

BC9121

Leon

Chen

National

Badminton Victoria

BC11244

Madeline

Chen

Single Event

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12146

Marcus

Chen

Recreational

BC - Zone 0 - Other

BC10423

Samson

Chen

Recreational

Vector Badminton Club

BC10412

Serena

Chen

Recreational

Vector Badminton Club

BC12026

Wesley

Chen

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC10183

Xin Yi (Celina)

Chen

Recreational

Vector Badminton Club

BC8855

Yoyo

Chen

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC1623

Allan

Cheng

National

Vancouver Racquets Club

ON9441

Benjamin

Cheng

Recreational

SFU Badminton Club

BC1687

Bernard

Cheng

Associate

Westlu Badminton Club

BC11370

Jimmy

Cheng

Recreational

Vector Badminton Club

BC11436

Judy

Cheng

Recreational

Vector Badminton Club

BC6512

Kelvin

Cheng

Recreational

Vector Badminton Club

BC1685

Kylie

Cheng

National

Ace Badminton Centre

BC5109

Linda

Cheng

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC10570

Raymond

Cheng

Recreational

Vector Badminton Club

BC9489

Anita

Cheung

Recreational

Vector Badminton Club

BC10581

Annabelle

Cheung

Recreational

Westlu Badminton Club

BC9842

Dominic

Cheung

Recreational

Westlu Badminton Club

BC11294

Ethan

Cheung

Recreational

Westlu Badminton Club

MB0714

Helen

Cheung

Recreational

Vancouver Island University

BC7538

Janelle

Cheung

Recreational

Vector Badminton Club

BC7539

Janice

Cheung

Recreational

Vector Badminton Club

BC12236

Michael

Cheverie

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12134

Feng-Yen (Lucas)

Chiang

Recreational

Vector Badminton Club

BC10562

Kelly

Chiang

National

BC - Zone 5 - Other

BC4474

Susan

Chin

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC11432

Joe

Chinn

Recreational

Vector Badminton Club

BC12247

Sunny

Chiu

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12230

Benjamin

Cho

Recreational

Vancouver Racquets Club

BC12263

David

Cho

Recreational

Vector Badminton Club

BC8588

Brendan

Choi

Recreational

Westlu Badminton Club

BC3918

Colin

Choi

Associate

Westlu Badminton Club

BC1101

Nathan

Choi

National

ClearOne Richmond Browngate

BC8482

David

Chong

Recreational

Hollyburn Country Club

BC11020

Edward

Chong

Recreational

BC - Zone 5 - Other

BC8484

Emerson

Chong

Recreational

Hollyburn Country Club

BC1670

Dominic

Chow

Associate

Westlu Badminton Club

BC0605

Jim

Chow

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC8846

Annie

Chow (Zhou)

National

ClearOne Richmond Browngate

BC10575

Yang

Chris

Provincial

Drive Badminton Centre

BC1754

Joey

Chu

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12175

Vivian

Chu

Recreational

BC - Zone 5 - Other

BC9518

Peter

Chui

National

ClearOne Richmond Browngate

BC1354

Mike

Clark

Recreational

Vancouver Island University

BC12021

Brian

Collen

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC1812

Michael

Collery

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC7610

Joel

Comfort

Single Event

Kelowna Badminton Club

BC7731

Dee

Connell

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12270

Jennifer

Coosemans

Recreational

Terrace Badminton Club

BC9593

Carlos

Costa

Associate

Nisei Badminton Club

BC10407

Cathy

Cox

Recreational

Invermere Badminton Club

BC8332

Rusty

Cox

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12140

Alexandra

Craciun

Recreational

Vector Badminton Club

BC3960

Nik

Cruz

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC9544

Tyler

Cruz

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12090

Brian

Cryer

National

Duncan Badminton Club

BC3103

David

Cui

Associate

Westlu Badminton Club

BC11454

Frank

Cui

Recreational

Vector Badminton Club

BC9006

Sandy

Curran

Provincial

BlueBird Badminton Club

BC8587

Angela

Dai

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12108

Joyce

Dai

Recreational

Vector Badminton Club

BC5164

Christopher

Dalin

National

Vancouver Racquets Club

BC6696

Man

Dao

Recreational

Vector Badminton Club

BC6108

Ufilya

Davis

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC3306

Jarin

Davison

National

North Central Badminton Academy

BC0957

Lisa

Davison

Provincial

North Central Badminton Academy

BC5165

Pat

Davison

National

Vancouver Racquets Club

BC12147

Julia

Dawkins

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC12148

Nathaniel

Dawkins

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC12149

Raphael

Dawkins

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC8216

Mandinu

De Silva

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC7377

Thushan

De Silva

Associate

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC3279

Mike

De Vos

National

Campbell River Badminton Club

BC0389

Stephen

Dee

Provincial

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12249

Bhavana

Deevanapalli

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC6868

Melanie

Denomme

Recreational

Terrace Badminton Club

BC12264

Belianna

Dharan

Recreational

Vector Badminton Club

BC12113

Emma

Ding

Recreational

Vector Badminton Club

BC9874

Margarita

Dionisio

Provincial

Shuttlesport

BC12185

Kevin

Dong

Recreational

Vancouver Racquets Club

BC9547

Ruth

Dougan

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12250

Liam

Douglas

Recreational

Kamloops Badminton Association

AB08336

Terry

Downton

National

Kelowna Badminton Club

BC12227

Trina

Drummond

Single Event

Kamloops Badminton Association

BC0289

Sanne

Dryborough

National

Vancouver Racquets Club

BC3718

Sam

Dunner

Associate

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC6020

Alexis

Duval

Recreational

Badminton Victoria

BC3469

Jennifer

Eastwood

National

Kamloops Badminton Association

BC12193

Magdy

Elwakeel

Recreational

Invermere Badminton Club

BC10299

Alexandra

Emlyn

Recreational

Hollyburn Country Club

BC7553

Juliet

Emlyn

National

Hollyburn Country Club

BC12338

Curtis

Eng

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12342

Denise

Eng

Recreational

Westlu Badminton Club

BC9527

Adrian

Fan

National

British Columbia

BC12216

Eric

Fan

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC9642

Olivia

Fan

Single Event

Cordova Bay Community Club

BC8526

Jacqueline

Fei

National

Ace Badminton Centre

BC0001

Robert

Fergus

Associate

Vancouver Racquets Club

BC12143

Gilbert

Foo

National

Shuttlesport

BC4538

Irene

Fortin

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC9099

Anthony

Foster

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC6881

Robert

Foster

Recreational

Vancouver Island University

BC0216

Murray

Foubister

National

Kamloops Badminton Association

BC10854

Brian

Fox

Provincial

Drive Badminton Centre

BC8851

Nathaniel

Franco

Provincial

Premier Badminton Academy

BC12215

Elias

Frausing

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC12161

James

Freitag

Recreational

BC - Zone 6 - Vancouver Island - Central Coast

BC12162

Matthew

Frietag

Recreational

BC - Zone 6 - Vancouver Island - Central Coast

BC9490

Shirley

Fu

Recreational

Vector Badminton Club

BC6846

Kirby

Fung

Associate

Westlu Badminton Club

BC11023

Kody

Fung

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC10674

Gail

Gaal

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC9585

Chris

Gadsden

Single Event

BC - Zone 3 - Other

BC12057

Stuart

Gaherty

Provincial

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12042

Yoan

Gamper

Single Event

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12184

Shenita

Gao

National

Vancouver Racquets Club

BC10301

Penny

Gardner

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC11028

Sam

Gaspar

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12343

Devansh

Gaur

Recreational

Westlu Badminton Club

BC8930

Tashin

Gee

Recreational

Cordova Bay Community Club

BC12199

Blake

Gehan

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12194

Sheron

George

Recreational

Invermere Badminton Club

BC9973

Emily

Girard

National

Kelowna Badminton Club

BC12279

Cliff

Glaim

Recreational

Terrace Badminton Club

BC9492

Lyn

Goh

Recreational

Vector Badminton Club

BC9595

Richard

Goh

Single Event

Drive Badminton Centre

BC10815

Monica

Gong

Recreational

Vector Badminton Club

BC1205

Lance

Gordon

Provincial

Prince George Racquets Club

BC0399

Richard

Gordon

Provincial

Brentwood Bay Badminton Club

BC11075

Eberhard

Grav

Provincial

Campbell River 50+

BC0419

Paul

Green

Provincial

Nanaimo Badminton Club

BC12017

Maricon

Gremio

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12251

Maggie

Gu

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12259

Haowen

Guan

Recreational

Vector Badminton Club

BC8173

Thomas

Guan

Recreational

Vector Badminton Club

BC12320

Bessie

Guo

Single Event

Cordova Bay Community Club

BC12050

Meichen

Guo

National

Hollyburn Country Club

BC7075

Ryan

Guo

Associate

Westlu Badminton Club

BC7735

John

Hague

Recreational

Invermere Badminton Club

BC0134

Alice

Hale

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12202

Craig

Hale

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12196

Kate

Hale

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12203

Nadine

Hale

Recreational

Invermere Badminton Club

BC7725

Peter

Hale

Recreational

Invermere Badminton Club

BC5864

Dan

Hamel

Recreational

Terrace Badminton Club

BC12237

Dusty

Hamelin

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12232

Fiona

Hammer-Ziegler

Recreational

Salmon Arm Badminton Club

BC12174

Rob

Hankins

National

BC - Zone 0 - Other

BC12039

Iori

Harada

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC4568

Sandra

Harvey

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC12204

Wayne

Haynes

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12310

Angela (Yan Yan)

He

Recreational

SFU Badminton Club

BC12223

Connie

He

Provincial

Cordova Bay Community Club

BC12252

Jun

He

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC7277

Ruiqi

He

National

Ace Badminton Centre

BC10766

Thomas

He

National

Ace Badminton Centre

BC12258

Ying Tao

He

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12109

Zai Yu (Nathan)

He

Recreational

Vector Badminton Club

BC10524

Lars

Helgesen

Recreational

Terrace Badminton Club

BC9652

Joel

Henry

Recreational

North Central Badminton Academy

BC6862

Stewart

Hiscoke

Recreational

Terrace Badminton Club

BC8784

Annika

Ho

National

Premier Badminton Academy

BC4581

James

Ho

National

Ace Badminton Centre

BC8437

Stephenie

Ho

National

Premier Badminton Academy

BC0293

Calvin

Holoboff

Associate

Vancouver Racquets Club

BC0294

Marian

Holoboff

National

Vancouver Racquets Club

BC4243

John

Hong

Provincial

Summerland Badminton Club

BC0295

Siew

Hong

National

Vancouver Racquets Club

BC4586

Bernice

Hood

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC10325

Joanne

Hood Smith

Provincial

Campbell River Badminton Club

BC1190

Michael

Hrybko

Provincial

Campbell River Badminton Club

BC0126

Walter

Hrybko

Provincial

Campbell River Badminton Club

BC9171

Remy

Hsiah

Associate

Westlu Badminton Club

BC3828

Eric

Hsu

Provincial

Premier Badminton Academy

BC10769

Ethan

Hsu

Provincial

Richmond Badminton Club

BC12063

Tammy

Hsu

Provincial

Semiahmoo Secondary School

BC10205

Audrey

Hu

Recreational

Vector Badminton Club

BC10184

Grace

Hu

Recreational

Vector Badminton Club

BC10213

Jason

Hu

Recreational

Vector Badminton Club

BC12009

Letao

Hu

Recreational

Ace Badminton Centre

BC8306

Stella

Hu

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC12205

William

Hu

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC9910

Jeff

Huang

Provincial

RichmondPro Badminton Centre

BC12006

Ryan

Huang

Recreational

Renfrew Park Community Centre

BC8889

Victor

Huang

National

ClearOne Richmond Browngate

BC0370

Margaret

Hudson

National

Alberni Athletic Badminton Association

BC1286

Scott

Hudson

National

Vancouver Racquets Club

BC7062

Boris

Hung

Associate

Westlu Badminton Club

BC11052

Roy

Hung

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC10337

Ben

Hwang

Recreational

BC - Zone 3 - Other

BC9538

Vinu

Ihalagamage

National

Shuttlesport

BC12120

Edmond

Ip

Recreational

Vector Badminton Club

BC11057

Sharlene

Irving

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC10321

Jeannie

Isbister

Provincial

Nanaimo Badminton Club

BC12268

Melissa

Jaakkola

Recreational

Terrace Badminton Club

BC11025

Patryk

Jagiello

Recreational

Invermere Badminton Club

BC5241

Anita

Jang

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12243

Mark

Janus

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC0151

Bradley

Jawl

Recreational

Cordova Bay Community Club

BC8152

Ramash

Jaya Madhavan

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC9488

Denise

Jefferys

National

Badminton Vancouver

BC10262

Billy

Jia

Recreational

Vector Badminton Club

BC12298

Lily

Jia

Recreational

UBC Badminton Club

BC12029

Andy

Jiang

Provincial

Fraser Heights Secondary School (Firehawks)

BC10482

Mingxi

Jiang

National

Ace Badminton Centre

BC11371

Yinan (Allen)

Jiang

Recreational

Vector Badminton Club

BC12121

Derek

Jin

Recreational

Vector Badminton Club

BC10896

Shiyao

Jin

National

ClearOne Richmond Browngate

BC12171

Yili

Jin

Provincial

West End Community Centre

BC8950

Timber

Johnson

Recreational

Odd Fellows Badminton Club

BC12242

Martana

Jones

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC3483

Richard

Jordan

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC0618

Ronald

Jordan

National

Cordova Bay Community Club

BC12195

Albin

Jose

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12053

Sruthi

Joshy

National

BC - Zone 0 - Other

BC3106

Bill

Jung

Recreational

Westlu Badminton Club

BC8091

Da Min

Kan

Recreational

Badminton Victoria

BC12011

Pascal

Kargut

Recreational

ClearOne Richmond Browngate

BC11059

Joyce

Ke

Recreational

Vector Badminton Club

BC11058

Kenny

Ke

Recreational

Vector Badminton Club

BC11060

Leo

Ke

Recreational

Vector Badminton Club

BC11199

Lin

Ke

Recreational

Vector Badminton Club

BC10600

Tim

Ke

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC9360

Joshua

Keith

Single Event

Kelowna Badminton Club

BC10642

Graeme

Kellow

National

Cordova Bay Community Club

BC12273

Joel

Kemeny

Recreational

Terrace Badminton Club

BC1411

Gordon

Kennedy

Recreational

Absolutely Badminton Club

BC12316

Sarah

Kennedy

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC9633

Chanar

Keratiyutwong

Provincial

Fighting Spirit Badminton Club

BC7355

Yu-Hui

Kiang

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC0299

Abby

Kidd

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC0300

Byron

Kidd

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC11054

Daniel

Kim

National

Shuttlesport

BC10784

David

Kim

National

Shuttlesport

BC10389

Angie

King

Provincial

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC10390

Charlie

King

Provincial

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12197

Jessie

King

Recreational

Invermere Badminton Club

BC6456

Pat

Kirk

Provincial

Brentwood Bay Badminton Club

BC1218

Kathy

Kish

National

Vancouver Racquets Club

BC0235

Tony

Knott

National

Cordova Bay Community Club

BC10346

Samuel

Ko

National

ClearOne Richmond Browngate

BC12200

Bob

Kochorek

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12082

Jason

Kong

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC10340

Jonathan

Kong

National

Shuttlesport

BC0783

Kenichiro

Kuboki

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC11301

Angie

Kung

Recreational

Westlu Badminton Club

BC11304

Anson

Kung

Recreational

Westlu Badminton Club

BC10207

Miroslav

Kupr

National

South Surrey Recreation Centre

BC3107

Gary

Kwok

Associate

Westlu Badminton Club

BC1555

Danny

Kwong

Associate

Westlu Badminton Club

BC9157

Fanny

Ky

Recreational

Westlu Badminton Club

BC3143

Harmony

Ky

Associate

Westlu Badminton Club

BC12004

Geoff

LaCasse

Provincial

Campbell River Badminton Club

BC12150

Adrian

Lai

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC3180

Francis

Lai

Recreational

Westlu Badminton Club

BC9807

HarKirit

Lalh

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC7329

Adrian

Lam

Associate

Westlu Badminton Club

BC11302

Angelina

Lam

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12141

Benjamin

Lam

Recreational

Vector Badminton Club

BC5895

Bosco

Lam

Recreational

Vector Badminton Club

BC1147

Helen

Lam

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC9787

Heyden

Lam

Associate

Westlu Badminton Club

BC1123

KK

Lam

Associate

Westlu Badminton Club

BC7762

Deon

Lane

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC10897

Tim

Lang

National

BC - Zone 3 - Other

BC12253

Delphine

Langevin

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12254

Felicie

Langevin

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC7459

Alvin

Lau

Recreational

Vector Badminton Club

BC8172

Hamilton

Lau

Recreational

Vector Badminton Club

BC0360

Jason

Lau

Recreational

Vector Badminton Club

BC0302

Leslie

Lau

National

Vancouver Racquets Club

BC8276

Pius

Lau

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12286

Anamiren

Laureano

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC11198

Choi Ha

Law

Recreational

Vector Badminton Club

BC8590

Colin

Law

Recreational

Westlu Badminton Club

BC4661

Felix

Law

Recreational

Vancouver Racquets Club

BC3111

Frankie

Law

Associate

Westlu Badminton Club

BC9379

Justin

Law

National

ClearOne Richmond Browngate

BC3172

Vivienne

Law

Associate

Westlu Badminton Club

BC8967

Stephen

Lebovits

Recreational

Invermere Badminton Club

BC3938

Aaron

Lee

National

ClearOne Richmond Browngate

BC9128

Adrian

Lee

Provincial

Cordova Bay Community Club

BC11433

Agustin

Lee

Recreational

Vector Badminton Club

BC3182

Brian

Lee

Recreational

Richmond Badminton Club

BC12036

Brian

Lee

Provincial

Semiahmoo Secondary School

BC7449

Coco

Lee

National

Shuttlesport

BC1343

Daisy

Lee

National

Vancouver Racquets Club

BC6252

Dan

Lee

Provincial

Abbotsford Badminton Club

BC11019

Daniel

Lee

Recreational

Vector Badminton Club

BC12010

Eddie

Lee

National

Cordova Bay Community Club

BC12122

Emily (Gaeun)

Lee

Recreational

Vector Badminton Club

BC6706

Jonah

Lee

National

ClearOne Richmond Browngate

BC12240

Kwangyoul

Lee

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC10334

Lok Him (Cyrus)

Lee

Associate

Westlu Badminton Club

BC8773

Miro

Lee

Recreational

Vector Badminton Club

BC12025

Wanjun (John)

Lei

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC12271

Andy

Leighton

Recreational

Terrace Badminton Club

BC5352

Kwong

Lem

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC12163

Dryden

Letcher

Recreational

BC - Zone 6 - Vancouver Island - Central Coast

BC12337

Cramond

Leung

Recreational

Westlu Badminton Club

BC11292

Edmond

Leung

Recreational

Westlu Badminton Club

BC10396

Ethan

Leung

Provincial

Drive Badminton Centre

BC1086

Hugh

Leung

Associate

Westlu Badminton Club

BC12151

Joshua

Leung

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC1087

Malisa

Leung

Single Event

BC - Zone 5 - Other

BC10267

Queenie

Leung

Recreational

Vector Badminton Club

BC10395

Ryan

Leung

Provincial

Drive Badminton Centre

BC12229

Alex

Li

Recreational

Ace Badminton Centre

BC12115

Alice

Li

Recreational

Vector Badminton Club

BC12075

Alvin

LI

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC7414

Antonio

Li

National

Cordova Bay Community Club

BC11006

Daniel

Li

Recreational

Vector Badminton Club

BC12221

David

Li

National

Hollyburn Country Club

BC5910

Dustin

Li

Recreational

Vector Badminton Club

BC12219

Eric

Li

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC7066

Fiona

Li

Associate

Westlu Badminton Club

BC12130

Jack

Li

Single Event

Vector Badminton Club

BC12130

Jack

Li

Recreational

Vector Badminton Club

BC10632

James

Li

Recreational

Vector Badminton Club

BC12326

Josh

Li

National

ClearOne Richmond Browngate

BC11318

Leo

Li

Recreational

Vector Badminton Club

BC10323

Leon

Li

National

Shuttlesport

BC12214

Lu

Li

Provincial

RichmondPro Badminton Centre

BC10493

Michael

Li

National

BC - Zone 5 - Other

BC12179

Raymond

Li

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC12014

Terry

Li

National

Ace Badminton Centre

BC10373

Tian Xing

Li

Recreational

Vector Badminton Club

BC9590

Adam

Liang

National

Ace Badminton Centre

BC11047

Albert

Liang

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC10790

Ethan

Liang

National

Fraser Heights Secondary School (Firehawks)

BC1781

Melody

Liang

Associate

Shuttlesport

BC10125

Sunny

Liang

Recreational

Vector Badminton Club

BC8191

Dannison

Liao

National

Ace Badminton Centre

MB0052

Melissa

Liew

National

Vancouver Island University

BC8237

Jay

Lightfoot

Recreational

Invermere Badminton Club

BC7757

Jerome

Lim

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC12213

Aaron

Lin

Provincial

Badminton Victoria

BC10838

Anthony

Lin

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC10374

Jing Xi (Oscar)

Lin

Recreational

Vector Badminton Club

BC12135

Kelvin

Lin

Recreational

Vector Badminton Club

BC8162

Nestor

Lin

National

Ace Badminton Centre

BC1682

Paul

Lin

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC8202

Paxton

Lin

National

Ace Badminton Centre

BC3161

Marco

Ling

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC12048

Sophia

Ling

Provincial

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC3115

Bernie

Lip

Recreational

Westlu Badminton Club

BC0932

Adrian

Liu

National

ClearOne Richmond Browngate

BC12285

Alice

Liu

Single Event

Drive Badminton Centre

BC9150

Anson

Liu

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12054

Charles

Liu

Provincial

RichmondPro Badminton Centre

BC7767

Clarence

Liu

National

Shuttlesport

BC9924

Cleon

Liu

National

Shuttlesport

BC12028

Hank

Liu

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC12008

Jeremy

Liu

Provincial

Hollyburn Country Club

BC10861

Jiacheng

Liu

Provincial

Ace Badminton Centre

BC1815

Joshua

Liu

National

St. John's Badminton Club

BC12299

Linda

Liu

Recreational

UBC Badminton Club

BC8866

Louis

Liu

Single Event

Ace Badminton Centre

BC12131

Michelle

Liu

Recreational

Vector Badminton Club

BC10101

Paul

Liu

National

UBC Badminton Club

BC9635

Reven

Liu

Provincial

Badminton Victoria

BC8272

Ryan

Liu

Provincial

Ace Badminton Centre

BC10841

Ryan

Liu

National

Hollyburn Country Club

BC12003

Shutong

Liu

Provincial

Ace Badminton Centre

BC1256

Tony

Liu

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12128

Weiping

Liu

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC10414

Yang

Liu

Single Event

BC - Zone 5 - Other

BC12002

Zhetong

Liu

Provincial

Ace Badminton Centre

BC9214

Kevin

Long

Recreational

Vector Badminton Club

BC6837

Kim

Loo

Recreational

British Columbia

BC6837

Kim

Loo

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC10816

Ray

Lou

National

Vancouver Racquets Club

BC9001

Bounsy

Louangxay

Provincial

Abbotsford Badminton Club

BC8005

Monika

Love

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC5435

David

Low

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC10322

Benjamin

Lu

National

Shuttlesport

BC9817

Louis

Lu

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC7466

Betty

Luk

Recreational

Vector Badminton Club

BC9539

David

Luo

National

Shuttlesport

BC9925

Jeffrey

Luo

National

Shuttlesport

BC8055

Wei

Luo

Provincial

Shuttlesport

BC12181

Yupeng

Luo

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC12085

Weiyang

Ma

Single Event

BC - Zone 5 - Other

BC0665

David

MacCulloch

National

Vancouver Racquets Club

BC0474

Dan

MacDonald

National

Vancouver Racquets Club

BC10336

Graeme

MacInnes

Provincial

Cordova Bay Community Club

BC12020

Shirley

MacLeod

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12327

Brett

MacPherson

National

Kelowna Badminton Club

BC10579

Allyson

Mah

Recreational

Westlu Badminton Club

BC8366

Jasper

Mai

Provincial

Fraser Heights Secondary School (Firehawks)

BC12328

Wade

Major

Recreational

Campbell River 50+

BC12111

John

Man

Recreational

Vector Badminton Club

BC12112

Kevin

Man

Recreational

Vector Badminton Club

BC6448

Dori

Manley

Provincial

Campbell River Badminton Club

BC4715

Audrey

Mantyka

Recreational

Invermere Badminton Club

BC6922

Mary

Mark

Provincial

Nanaimo Badminton Club

BC12225

Kazue

Maruyama

Provincial

Hillcrest Centre

BC12186

Susumu

Maruyama

Provincial

Hillcrest Centre

BC12018

Monica

Mather

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12228

Sarara

Matsuo

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC3632

Rolande

Matte

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC0181

Al

Mawani

Associate

Shuttlesport

BC3922

Sheena

McCubbin

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC12245

Joe

McDermett

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC9205

Marc

McGraw

Provincial

Campbell River Badminton Club

BC1144

Alf

McGuire

Recreational

Vancouver Island University

BC1144

Alf

McGuire

Coach

Vancouver Island University

BC3546

Dawn

McGuire-Reeves

Provincial

Nanaimo Badminton Club

BC5854

Laurel

McKirdy

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

AB20195

Cayj

McWillis

Provincial

Kelowna Badminton Club

BC4724

Heather

Medwedew

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC1142

David

Miles

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC8979

Angie

Mills

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC3633

Jette

Minck

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC7944

Scott

Minor

National

Nelson Badminton Club

BC6719

Nadim

Mir

National

Badminton Victoria

BC1794

Mike

Mitson

National

Kelowna Badminton Club

BC3117

Weedy

Mo

Associate

Westlu Badminton Club

BC8553

Grace

Moffatt

Recreational

North Central Badminton Academy

BC0412

Timothy

Mok

Recreational

Vector Badminton Club

BC7875

Lance

Moore

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC10886

Akiko

Morita

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC9542

Marg

Muir

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC10159

Joshua

Nam

Recreational

North Central Badminton Academy

BC0923

Ram

Nayyar

Associate

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12191

Nathalie

Neale

Recreational

Invermere Badminton Club

BC1785

Galina

Nechaeva

National

Vancouver Racquets Club

BC12281

Ken

Nelson

Recreational

Terrace Badminton Club

BC12282

Shane

Nelson

Recreational

Terrace Badminton Club

BC7526

Aron

Nenninger

Recreational

Terrace Badminton Club

BC9833

Alex

Ng

Associate

Westlu Badminton Club

BC3779

Allan

Ng

Recreational

Shuttlesport

BC7362

Chi Ho

Ng

Single Event

BC - Zone 3 - Other

BC11332

Kal

Ng

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC5973

Kelly

Ng

Recreational

SFU Badminton Club

BC5496

Kim

Ng

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC10835

Patrik

Ng

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC7461

Sean

Ng

Recreational

Vector Badminton Club

BC0746

Toby

Ng

National

ClearOne Richmond Browngate

BC7793

Victor

Ng

National

Badminton Victoria

BC7070

Katie

Ngai

National

Ace Badminton Centre

BC8263

Samuel

Ngai

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC9601

Mike

Nguyen

Associate

Vancouver Racquets Club

BC12265

Stephen

Nicholls

National

Vancouver Racquets Club

BC11335

David

Nicholson

Recreational

Terrace Badminton Club

BC9915

Lisa

Nicholson

Recreational

Terrace Badminton Club

BC10668

Liang

Nie

Recreational

Vector Badminton Club

BC10669

Sunny

Nie

Recreational

Vector Badminton Club

BC0311

Erik

Nilsson

National

Vancouver Racquets Club

BC12032

Vincent

Ning

National

BC - Zone 0 - Other

BC11291

Charles

Nip

Recreational

Westlu Badminton Club

BC11222

Sushil

Nirwal

National

Badminton Vancouver

BC12157

Amit

Noach

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC12192

Hannah

Nygren

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12210

Caroline

Oei

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC12209

Catherine

Oei

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC0237

Robert

Oldfield

National

Cordova Bay Community Club

BC0373

Roy

Onyschtschuk

Provincial

Nanaimo Badminton Club

BC12280

Kerrie

Orr

Recreational

Terrace Badminton Club

BC10675

Jun

Ouyang

National

Ace Badminton Centre

BC8870

Wenjun

Ouyang

Provincial

Premier Badminton Academy

BC10179

Jason

Owen

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12156

Alex

Pan

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC7190

Harry

Pan

Provincial

Ace Badminton Centre

BC6391

Johnny

Pan

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC12166

Julia

Pan

National

Hollyburn Country Club

BC12167

Sophia

Pan

National

Hollyburn Country Club

BC8987

Jalene

Pang

National

Shuttlesport

BC9549

Andre

Paquin

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC10447

Liz

Parker

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC5026

Norman

Parry

Provincial

Terrace Badminton Club

BC9541

Terry

Patterson

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC9550

Chris

Pearce

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC10580

Angela

Peng

Recreational

Westlu Badminton Club

BC11434

Claire

Peng

Recreational

Vector Badminton Club

BC10588

Emily

Peng

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12045

Yu Xuan

Peng

National

Hollyburn Country Club

MB0512

Chris

Penner

Recreational

Vancouver Island University

BC12244

Larissa

Pepper

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC10670

Gilbert

Perkins

Recreational

Vector Badminton Club

BC11484

Marcus

Petreman

Recreational

Langara Family YMCA

BC11484

Marcus

Petreman

National

Vancouver Racquets Club

BC12304

Sandy

Phan

Recreational

SFU Badminton Club

BC10404

Nicolas

Pizarro

Recreational

Vancouver Racquets Club

BC12274

Marc

Plamondon

Recreational

Terrace Badminton Club

BC9559

Ranen

Po

Recreational

Vector Badminton Club

BC10845

Renisa

Po

Recreational

Vector Badminton Club

BC7945

Wendy

Podovelnikoff

Recreational

Nelson Badminton Club

BC4038

Sandy

Poggemiller

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC11030

Justin

Pollard

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12091

Lyn

Polson

National

Cordova Bay Community Club

BC6980

Anthea

Poon

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC9104

William

Poon

Recreational

Vancouver Island University

BC12198

Allanah

Poustie

Recreational

Invermere Badminton Club

BC0316

Frank

Price

National

Vancouver Racquets Club

BC12341

Daryl

Prijatelj

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12340

Darlene

Prijatelji

Recreational

Westlu Badminton Club

BC11215

Julian

Prior

National

BC - Zone 5 - Other

BC0236

Geraldine

Pugh

National

Cordova Bay Community Club

BC11116

Sophini

Purewal

National

Fraser Heights Secondary School (Firehawks)

BC12260

Sunny (Jia Yin)

Qin

Recreational

Vector Badminton Club

BC11190

Cai

Qinqcen

Recreational

Terrace Badminton Club

BC12158

Mike

Qu

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC12322

Aaron

Quan

Recreational

Westlu Badminton Club

BC4763

Michelle

Quinn

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC11098

Rose

Raglin

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC11210

Harjinder

Rai

Recreational

Odd Fellows Badminton Club

BC1198

Mary-Jo

Randall

National

Cordova Bay Community Club

BC8805

Alessaudra (Ally)

Reddekopp

Recreational

Vector Badminton Club

BC11259

William

Reddekopp

Recreational

Vector Badminton Club

BC8799

Colin

Ree

Provincial

Hollyburn Country Club

BC4770

Debbie

Reed

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC1431

Martitia

Reed

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC10887

Sandra

Reeves

Provincial

BC - Zone 6 - Other

BC0317

Allen

Regan

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC0318

Patsy

Regan

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC12105

Dianna (Hui Yu)

Ren

Single Event

Vector Badminton Club

BC12105

Dianna (Hui Yu)

Ren

Recreational

Vector Badminton Club

AB00859

Jennifer

Ren

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC10911

Kevin (Xing Yu)

Ren

National

Hollyburn Country Club

BC5022

Herb

Resch

Recreational

Terrace Badminton Club

BC8646

Tatyana

Ribnitska

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC0319

Anna

Rice

National

Hollyburn Country Club

AB01135

Graydon

Robb

National

Vancouver Island University

BC12030

Mike

Robert

Single Event

Nanaimo Seniors 60+

BC9540

Dene

Roberts

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC8017

Ashley

Robertson

Provincial

Kamloops Badminton Association

BC10532

Owen

Robertson

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12239

Riley

Robertson

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12308

Antoine

Rochet

Recreational

SFU Badminton Club

BC0107

Helen

Roome

National

British Columbia

BC12142

Coby

Ruan

Recreational

Vector Badminton Club

BC11008

Coco

Ruan

Recreational

Vector Badminton Club

BC12262

Cody

Ruan

Recreational

Vector Badminton Club

BC4130

Ronne

Runtulalo

Associate

ClearOne Richmond Browngate

BC12071

Sanmi

Sakamoto

Recreational

ClearOne Richmond Browngate

BC6935

Sandiarto

Sandiarto

Associate

ClearOne Richmond Browngate

BC12336

Bernard

Santillan

Recreational

Westlu Badminton Club

BC10410

Dave

Sass

Recreational

Invermere Badminton Club

BC11196

Annie

Schlamp

Recreational

Terrace Badminton Club

BC12315

Andrew

Schopp

Recreational

Campbell River Badminton Club

BC0737

Rob

Seguin

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC7979

Stella

Seo

National

Hollyburn Country Club

BC9543

Murray

Serjeant

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC10362

Josie

Setiawan

Provincial

BC - Zone 3 - Other

BC0268

Abdul

Shaikh

Associate

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12345

Edward

Shen

Recreational

Westlu Badminton Club

BC8225

Christine

Sherk

Recreational

Invermere Badminton Club

BC1766

Colin

Sherk

Recreational

Invermere Badminton Club

BC8224

Madeleine

Sherk

Recreational

Invermere Badminton Club

BC8872

Kay

Shi

National

Ace Badminton Centre

BC8314

Harry

Shiu

National

Shuttlesport

BC8315

Hayden

Shiu

National

Shuttlesport

BC12255

Andrew

Shu

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC9132

Darren

Shui

Provincial

Badminton Victoria

BC12023

Suyi

Sibbald

Recreational

Terrace Badminton Club

BC12241

Harpreet

Sidhu

National

Kelowna Badminton Club

BC4788

Karen

Simmons

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC0191

Cindy

Simpson

National

Campbell River Badminton Club

BC12300

Bhupinder

Singh

Single Event

Surrey Culture & Recreation

BC12301

Parminder

Singh

Single Event

Surrey Culture & Recreation

BC11097

Justin

Siu

National

Cordova Bay Community Club

BC11329

Derek

Smith

National

Hollyburn Country Club

BC12019

LG

Smith

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC10384

Taylor

Smith

Recreational

Vancouver Island University

BC10290

Daniel

So

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC4043

Flora

So

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC10699

Topher

So

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC6447

Victoria

So

Recreational

Vancouver Racquets Club

BC7499

Raymond

Soo

National

Kwantlen University

BC12275

Brody

Spence

Recreational

Terrace Badminton Club

BC6533

Jeanette

Spencer

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC0376

Larry

Spencer

National

Alberni Athletic Badminton Association

BC9317

Thomas

Spencer

Recreational

Vancouver Island University

BC8006

Sharon

Stafford

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC4807

Sonia

Steele

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC6301

Geoffrey

Stensland

National

British Columbia

BC8965

Ben

Steven

Provincial

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC4809

Hazel

Stevens

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC0003

Sandra

Stevenson

Associate

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC12000

Gianna

Stiglich

Provincial

BC - Zone 6 - Other

BC12160

Nora

Stoynova

Recreational

BC - Zone 6 - Vancouver Island - Central Coast

BC0322

Joanne

Sullivan

National

Vancouver Racquets Club

BC12083

Mary

Sumethpanich

Recreational

BC - Zone 0 - Other

BC0467

Reed

Sumida

National

Brentwood Bay Badminton Club

BC0324

Karen

Sun

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC12056

William

Sun

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC1206

Bert

Sundberg

Recreational

Odd Fellows Badminton Club

BC9524

Franklin

Susanto

National

Shuttlesport

BC9525

Nicholas

Susanto

National

Shuttlesport

BC8011

Pat

Sweet

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC0380

Syd

Sydorak

Recreational

Vector Badminton Club

BC10583

Caitin

Syho

Recreational

Westlu Badminton Club

BC7232

Sharilyn

Taft

Recreational

Invermere Badminton Club

BC6813

Terry

Taft

Recreational

Invermere Badminton Club

BC12233

Jeremy

Tam

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC10803

Rhonda

Tam

National

ClearOne Richmond Browngate

BC3127

Andrew

Tan

Associate

Westlu Badminton Club

BC12226

Jadin

Tanaka

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC12188

Alicia

Tang

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC12206

Brady

Tang

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC11074

Christopher

Tang

Provincial

Cordova Bay Community Club

BC9843

Dorson

Tang

Recreational

Westlu Badminton Club

BC6403

Isabelle

Tang

Recreational

BC - Zone 5 - Other

BC3813

Ringo

Tang

Associate

Drive Badminton Centre

BC10671

Timmy

Tang

Recreational

Vector Badminton Club

BC5595

Erica

Tao

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC0325

Siu-Imm

Tay

National

Vancouver Racquets Club

BC12169

Carol

Taylor

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC0913

Norman

Tearoe

National

Kelowna Badminton Club

BC0695

Tess

Tearoe

National

Kelowna Badminton Club

BC12159

Sarah

Terlesky

Recreational

BC - Zone 6 - Vancouver Island - Central Coast

BC12178

Tymmond

Thai

National

Shuttlesport

BC3197

Karen

Tham

Recreational

Vancouver Racquets Club

BC0155

Lyndsay

Thomson

National

Kelowna Badminton Club

BC9553

Andrew

Thornton

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12324

Alvin

To

Recreational

Westlu Badminton Club

BC4045

Cynthia

To

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC9201

Katrina

Toft

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC9552

Sven

Toft

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC8054

Melvin

Tok

National

ClearOne Richmond Browngate

BC9743

David

Tong

Provincial

Badminton Victoria

AB20248

Geoffrey

Tong

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC10335

Matthew

Tong

National

Shuttlesport

BC11088

Riley

Torstensen

Provincial

Cordova Bay Community Club

BC12303

Thomas

Tran

Recreational

SFU Badminton Club

BC4837

Barbara

Tremblay

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC12234

Edison

Tsang

Recreational

Vancouver Racquets Club

BC7711

Jadon

Tsang

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC3150

Jennifer

Tsang

Associate

Westlu Badminton Club

BC11226

Chun-Hei (Kyle)

Tse

Recreational

Vector Badminton Club

BC8780

Samantha

Tse

Provincial

Shuttlesport

BC11107

Adrian

Tsui

National

BC - Zone 3 - Other

BC10342

Heidi

Tsui

National

Shuttlesport

BC11010

Kyle

Tsui

Recreational

Vector Badminton Club

BC11009

Mike

Tsui

Recreational

Vector Badminton Club

BC1274

Shaolin

Tsui

Single Event

BC - Zone 5 - Other

BC1156

Dan

Tuomi

Provincial

Kelowna Badminton Club

BC12277

Erin

Turner

Recreational

Terrace Badminton Club

BC9530

Yoko

Ujike

National

ClearOne Richmond Browngate

BC10365

Mila

Urban

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC12098

Reesa

Valenta

National

Vancouver Racquets Club

BC10464

Grace

Vallee

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC12201

Pascal

Van Dijk

Recreational

Invermere Badminton Club

BC6169

Konrad

Van Heukelom

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC0328

Morgan

Van Heukelom

National

Vancouver Racquets Club

BC7518

Valeena

Van Heukelom

National

Vancouver Racquets Club

BC10881

Colleen

Van Mook

Recreational

BC - Zone 8 - Other

BC11071

Elandra

Vance

Recreational

Cordova Bay Community Club

BC12222

Mira

Vance

Recreational

Badminton Victoria

BC10780

Sai Teja

Vangari

Recreational

SFU Badminton Club

BC1793

Denise

Vines

Provincial

Kelowna Badminton Club

BC4080

Samuel

Wadsworth

National

Vancouver Racquets Club

BC5641

Clara

Wai

National

Vancouver Racquets Club

BC0660

Anand

Walia

National

Vancouver Racquets Club

BC10126

Darby

Walker

Recreational

Vancouver Island University

BC0249

Janice

Walker

Provincial

Vancouver Island University

BC10309

Jerry

Wan

National

Terrace Badminton Club

BC10270

Amy

Wang

Recreational

Vector Badminton Club

BC8043

Ann

Wang

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC11053

Frank

Wang

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC12129

Furong

Wang

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC12055

Grace

Wang

Provincial

Premier Badminton Academy

BC12061

Hejianjohn

Wang

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC4960

Ivy

Wang

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC12182

Jason

Wang

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC8525

Nathan

Wang

Provincial

Premier Badminton Academy

BC9822

Rui Han (Rianna)

Wang

Recreational

Vector Badminton Club

BC9908

Ryan

Wang

National

Ace Badminton Centre

BC1409

Steven

Wang

Recreational

Absolutely Badminton Club

BC12278

Lisa

Ward

Recreational

Terrace Badminton Club

BC0435

Neil

Ward

National

Kelowna Badminton Club

BC4854

Bernice

Warner

Recreational

Prince George Ladies Morning Badminton

BC12276

Moses

Watts

Recreational

Terrace Badminton Club

BC12041

Austin

Webber

Provincial

British Columbia

BC1077

Mark

Webber

National

Cordova Bay Community Club

BC4402

Martin

Weilmeier

Recreational

Kelowna Badminton Club

BC12269

Lara

Weis

Recreational

Terrace Badminton Club

BC9315

Andrea

Weiss

National

Vancouver Racquets Club

BC10263

Andrew

Weng

Recreational

Vector Badminton Club

BC9511

Shannon

Wharrie

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12314

Johnson

Widjaja

Recreational

UBC Badminton Club

BC12296

Natasha

Widjaja Liauw

Recreational

UBC Badminton Club

BC12256

Jacob

Wilson

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12012

Kyler

Wilson

Recreational

Vancouver Island University

BC10882

Ye

Wilson

National

Premier Badminton Academy

BC3904

Aaron

Wong

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12183

Adrian

Wong

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC7326

Alan

Wong

Recreational

Westlu Badminton Club

BC10584

Cassandra

Wong

Associate

Westlu Badminton Club

BC10773

Chris

Wong

Provincial

Drive Badminton Centre

BC9222

Dave

Wong

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC3142

Hannah

Wong

Associate

Westlu Badminton Club

BC1122

Henry

Wong

Associate

Westlu Badminton Club

BC3894

Jenna

Wong

National

ClearOne Richmond Browngate

BC10533

Megan

Wong

Recreational

Vancouver Racquets Club

BC9169

Nathan

Wong

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC1148

Raymond

Wong

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC1176

Wilson

Wong

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC9282

Christina

Woo

National

Vancouver Island University

BC12207

Jordan

Woo

Provincial

Vancouver Racquets Club

BC12248

Aaron

Wu

Recreational

Kamloops Badminton Association

BC12152

Averi

Wu

Recreational

British Columbia

BC12127

David

Wu

National

Vancouver Racquets Club

BC12218

Kevin

Wu

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC12313

Louie

Wu

Recreational

Vector Badminton Club

BC7011

Theodore

Wu

Provincial

Badminton Victoria

BC10839

Flora

Xiang

Single Event

South Surrey Recreation Centre

BC9587

Tiffany

Xie

Provincial

Ace Badminton Centre

BC9454

Rannie

Xiong

Recreational

Vector Badminton Club

BC12024

Carol

Xu

Recreational

Nanaimo Badminton Club

BC9875

Carrie

Xu

National

Premier Badminton Academy

BC9927

Christie

Xu

National

ClearOne Richmond Browngate

BC9520

Iris

Xu

National

Premier Badminton Academy

BC9928

Sheldon

Xu

National

ClearOne Richmond Browngate

BC10582

Arisa

Yamaguchi

Recreational

Westlu Badminton Club

BC9753

Grace

Yan

Single Event

BC - Zone 4 - Other

BC9134

Joshua

Yan

Recreational

Cordova Bay Community Club

BC11055

Adam

Yang

Provincial

UBC Badminton Club

BC9146

Eric

Yang

Provincial

Badminton Victoria

BC12309

Felicia

Yang

Recreational

UBC Badminton Club

BC10895

Jackson

Yang

Provincial

British Columbia

BC9638

Jamie

Yang

National

Cordova Bay Community Club

BC12317

Jason

Yang

Single Event

Cordova Bay Community Club

BC12132

Kay

Yang

Recreational

Vector Badminton Club

BC9528

Lee Daryl

Yang

National

Shuttlesport

BC9529

Lew Daniel

Yang

Provincial

Shuttlesport

BC10775

Richard

Yang

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC12283

Victor

Yang

Recreational

Monday Badminton Group

BC1777

Duncan

Yao

National

British Columbia

BC11456

Jed

Yap

Recreational

Vector Badminton Club

BC9004

Noelle

Yau

National

Drive Badminton Centre

BC8955

Rachelle

Yau

National

Drive Badminton Centre

BC12344

Edison

Yee

Recreational

Westlu Badminton Club

BC9719

Natalie

Yee

National

ClearOne Richmond Browngate

BC10370

Cally

Yeung

National

Shuttlesport

BC10331

Edwin

Yeung

National

Shuttlesport

BC3983

Michelle

Yeung

National

Vancouver Racquets Club

BC10369

Ryan

Yeung

National

Shuttlesport

BC5741

Wing

Yeung

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC12094

Lilian

Yiau

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC12070

Chloe

Yip

Provincial

BC - Zone 0 - Other

BC4874

Peter

Yip

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC10345

Aidan

Yong

National

ClearOne Richmond Browngate

BC11431

Scot

Young

National

Kelowna Badminton Club

BC12136

Daniel

Yu

Recreational

Vector Badminton Club

BC12155

Emily

Yu

Recreational

BC - Zone 5 - Vancouver-Coastal

BC12137

Matthew

Yu

Recreational

Vector Badminton Club

BC12027

Ricky

Yu

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC12022

Derick

Yuan

National

ClearOne Richmond Browngate

BC12346

Estella

Yuan

Recreational

Westlu Badminton Club

BC12037

Kexin

Yuan

Provincial

Premier Badminton Academy

BC5761

Helen

Yuen

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC5798

Jessica

Yuen

National

British Columbia

BC6424

Carol

Yun

Single Event

Vancouver Racquets Club

BC7964

Dawn

Yung

Recreational

Vector Badminton Club

BC12138

Alana

Zeng

Recreational

Vector Badminton Club

BC12114

Amy

Zeng

Recreational

Vector Badminton Club

BC12133

Laurie

Zeng

Recreational

Vector Badminton Club

BC10765

Allen

Zhang

Recreational

Vector Badminton Club

BC10831

Bao Ming

Zhang

Single Event

South Surrey Recreation Centre

BC12220

Evan

Zhang

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC9554

Jack

Zhang

Recreational

BlueBird Badminton Club

BC12208

Jacob

Zhang

Single Event

BC - Zone 0 - Other

BC12104

Joy

Zhang

Single Event

Dunbar Community Centre

BC12305

Kasey

Zhang

Recreational

SFU Badminton Club

BC11372

Kathleen

Zhang

Recreational

Vector Badminton Club

BC9610

Lily

Zhang

Provincial

ClearOne Richmond Browngate

BC10764

Peter (Ji Ping)

Zhang

Recreational

Vector Badminton Club

BC3958

Shawn

Zhang

Provincial

Ace Badminton Centre

BC10653

Simon

Zhang

Recreational

Vector Badminton Club

BC12297

Sola

Zhang

Provincial

Pinetree Community Centre

BC9742

Suixin

Zhang

Provincial

Cordova Bay Community Club

BC10617

Sunny

Zhang

Associate

Surrey Badminton Club

BC8842

Wendy

Zhang

National

ClearOne Richmond Browngate

BC11260

William

Zhang

Recreational

Vector Badminton Club

BC8927

Yao

Zhang

Recreational

Vector Badminton Club

BC12035

Baolin

Zhao

Provincial

Ace Badminton Centre

BC10356

Jason

Zhao

National

Shuttlesport

BC10898

Rain

Zhao

National

Shuttlesport

BC10673

Ivan

Zheng

Recreational

Vector Badminton Club

BC5769

Vicky

Zheng

National

Vancouver Racquets Club

BC10500

Easton

Zhong

National

ClearOne Richmond Browngate

BC9749

Jeffrey (Yi Fei)

Zhong

National

Cordova Bay Community Club

BC10654

Bryan

Zhou

Recreational

Vector Badminton Club

BC12170

Donald

Zhou

Provincial

West Vancouver Community Centre

BC11202

Erica

Zhou

Provincial

Ace Badminton Centre

BC12059

Jerry

Zhou

Provincial

BC - Zone 5 - Other

BC9180

Emily

Zhu

National

Vancouver Lawn Tennis & Badminton Club

BC11373

Jolie

Zhu

Recreational

Vector Badminton Club

BC12110

William

Zhu

Recreational

Vector Badminton Club

BC9495

Crystal

Zhuang

Recreational

Vector Badminton Club

BC10350

Nicholas

Zrymiak

Provincial

South Surrey Recreation Centre

2015-2016 Badminton BC Membership ID Numbers (June 1,2015 - May 31, 2016)

BCID Last Name First Name Club  
BC11005 Abday Neil Williams Lake Badminton Club
BC11021 Aggarwal Annansia VLTBC
BC10612 Agnihotri Harish Cordova Bay
BC11427 ahuja Soniya None Indicated
BC3292 Ainsworth Garrett Kelly Road SS
BC10661 Akin-Mulrooney Johnathan One-time-only
BC11114 Aldana Grace NCBA
BC11336 Aldana Krystien NCBA
BC11204 allen Dara Invermere Badminton Club
BC7038 Amlani Al-Ayaz CRBC
BC10873 AN Nina ACE
BC10168 Anand Anuj Bert Ambrose Elementary
BC3870 Anderson Courtney NCBA
BC7046 Anderson Bruce VLTBC
BC0699 Anderson Don VLTBC
BC11306 Andrews Hayden Kamloops
BC8113 Andrews Scott KBC
BC11337 Andruchow Fiona NCBA
BC6946 Ang Augustine None Indicated
BC11115 Arnett Jesslyn NCBA
BC6213 Aronson Jennifer VIU
BC11022 Asami Chihiro Cranbrook
BC8405 Astaforoff Brian Cranbrook
BC11087 Aston Dylan Cranbrook Bad Club
BC11461 Aujla Braiden NCBA
BC11472 Aujla Chanel NCBA
BC0860 Aven Barbara VRC
BC1047 Aven Donn VRC
BC10737 Ayson Diane Duchess Park Secondary School Team
BC7095 Badesso Brian Cranbrook
BC11117 Bahng Sophia NCBA
BC8983 Bailer Bobbie Courtenay Bad Club
BC6794 Bailey James Cranbrook Bad Club
BC10144 Bailey Jax Kelly Road SS
BC11462 Bajestani Emma NCBA
BC11106 Baker Nicholas Badminton Victoria
BC11073 Baker Seth Cordova Bay Comm Club
BC11118 Bankowski Alexia NCBA
BC7275 Barber Rea NCBA
BC11339 Barrie Cody NCBA
BC6967 Barton Jonathan Not indicated
BC9181 Bassi Rajan NCBA
BC11119 Bassi Taran NCBA
BC11363 Baxter Ian Cordova Bay
BC11224 Baxter Sherry Courtenay Badminton Club
BC10543 Bayes Carson NCBA
BC11120 Bayes Shane NCBA
BC8375 Bayley Leslie Nakusp
BC8374 Bayley Stephen Nakusp
BC10166 Beattie Christopher Prince Rupert Badminton Club
BC8307 Beatty Jordan SSDCA
BC6484 Becker Valorie Cranbrook Bad Club
BC8958 Beddoes Catherine Odd Fellows
BC11121 Beetlestone Payton NCBA
BC0381 Belanger Randy KBC
BC10867 Bennett Nabil VRC
BC11234 Benoit Eric (Armen) BCWG
BC1611 Berkhiem Frank Cranbrook Bad Club
BC6795 Berkhiem Isabell Cranbrook Bad Club
BC11390 Berry Jonathan Cordova Bay
BC9326 Berryman Lila David Thompson SS
BC11050 Bi Rebecca Nanyi SFU Badminton Club
BC3252 Binns Helen Nanaimo Bad Club
BC0637 Bissell Daryl Courtenay Bad Club
BC11316 Blackmore Darrel Cranbrook Badminton Club
BC11086 Blackmore Ernest Cranbrook Badminton Club
BC10508 Bo Rafn Hollyburn
BC5845 Bonacci George Nakusp
BC8490 Bonar Lucy VIU
BC11338 Bonnett Tiffany NCBA
BC0464 Borau Ryan Cordova Bay
BC10085 Bota Robert Alberni Athletic
BC0550 Botterill Bob Cranbrook Bad Club
BC11235 Bourke Finn BCWG
BC10536 Bowles Mary Out-of-town full membership
BC11410 Bozik Marcus VIBE
BC8916 Bradshaw John Cranbrook Bad Club
BC11094 Brar Khushi Nanaimo Jr. Bad Club
BC11340 Braun Cameron NCBA
BC0281 Britten Karren VRC
BC0282 Britten Mike VRC
BC0462 Brix Billy Brentwood Bay
BC0880 Brix Damaris Brentwood Bay
BC0881 Brix Peter Brentwood Bay
BC7092 Bromley Helen PG Ladies Morning
BC6797 Brown Eric Invermere
BC11122 Brown Abby NCBA
BC0434 Brown Dennis VRC
BC9498 Bui Vu Vector
BC0554 Burnett Carol Cordova Bay
VRC
BC9545 Burton Merle BlueBird
BC9546 Burton Valerie BlueBird
BC9211 Buss Maddie VRC
BC9557 Butler Gillian BlueBird
BC11062 Butt Daniel Port Alberni
BC6986 Buttemer Clara Badminton Victoria
BC6134 Cairncross Cameron Courtenay
BC11123 Calhoun Shalom NCBA
BC11451 Camfferman Erica None Indicated
BC9548 Campbell Ashley BlueBird
BC3265 Campbell Ross CRBC
BC4447 Campbell Zena PG Ladies Morning
BC10313 Cao Jacob Ziming Ace Badminton
BC10868 Cao Zhiming None Indicated
BC10049 Cao Eric Vector
BC11124 Carrelli Cameron NCBA
BC11125 Carrelli Cate NCBA
BC11126 Carrelli Tommy NCBA
BC3277 Carruthers Robert None Indicated
BC0975 Cassels Bryan Badminton Victoria
BC11311 Cavers David Cranbrook Bad CLub
BC11085 Cavers Seth Cranbrook Badminton Club
BC10796 Cen Justin WCBF
BC1469 Chan Phyllis ACE
BC7555 Chan Eugene Badminton Victoria
BC8257 Chan Walden Clear One
BC7343 Chan Eddie ClearOne
BC3278 Chan David Cordova Bay
BC10793 Chan Jackson None Indicated
BC11024 Chan Gigi SFU Badminton Club
BC8204 Chan Michael Shuttlesport
BC8206 Chan Sarah Shuttlesport
BC3291 Chan Jacky SSDCA
BC10703 Chan Bryan Vector
BC1681 Chan Andre VRC
BC6947 Chan Shurman VRC
BC10592 Chan Isabelle Westlu
BC10593 Chan Jason Westlu
BC3094 Chan Ken Westlu
BC5970 Chan Sammi Westlu
BC11277 Chan Terence Westlu
BC11330 Chang Tiffany None indicated
BC10182 Chang Yolanda Vector
BC8342 Chang Serene VRC
BC11442 Chang Ethan Westlu
BC10640 Chao Wu Kamloops Badminton Association
BC4459 Chartrand Sophie PG Ladies Morning
BC11127 Chaudhry Ahmed NCBA
BC11280 Chaugai Varsha Westlu
BC10849 Chee Andrew None indicated
BC9519 Cheema Abhay None Indicated
BC11128 Cheema Harshjeet NCBA
BC9195 Cheema Rupali NCBA
BC6918 Chen Tony ACE
BC10824 Chen Kezmen Badminton Vancouver
BC9121 Chen Leon Badminton Victoria
BC11033 Chen George Cranbrook
BC11034 Chen Stan Cranbrook
BC0285 Chen Julia HCC
BC7274 Chen Jian Feng Kensington CC
BC11383 chen Yanlin Modest Grass
BC10767 Chen Brian None Indicated
BC10788 Chen Crystal None Indicated
BC10912 Chen Heidi None Indicated
BC10265 Chen Jack None Indicated
BC11244 Chen Madeline None Indicated
BC10789 Chen Tracy None Indicated
BC1074 Chen Frank RBC
VRC
BC10798 Chen Derek Richmond Pro
BC10910 Chen Alvin Seattle Badminton Club
BC11129 Chen William NCBA
BC10830 Chen Elaine VBC
BC7452 Chen Annette Vector
BC10183 Chen Celina Vector
BC8377 Chen David Vector
BC8378 Chen Harrison Vector
BC10846 Chen Jacques Vector
BC10423 Chen Samson Vector
BC10412 Chen Serena Vector
BC6327 Chen Fion VRC
BC5092 Chen Jason VRC
BC0841 Chen Sammie VRC
BC1659 Chen Tina VRC
BC8855 Chen Yo Yo VRC
BC9834 Chen Alissa Westlu
BC6615 Chen Bill Westlu
BC9839 Chen Brandon Westlu
BC1685 Cheng Kylie ACE
BC11470 Cheng Jackie None Indicated
BC11370 Cheng Jimmy Vector
BC11436 Cheng Judy Vector
BC6512 Cheng Kelvin Vector
BC10570 Cheng Raymond Vector
BC1623 Cheng Allan VRC
BC5109 Cheng Linda VRC
BC5097 Cheng Simon VRC
BC5108 Cheng Wayne VRC
BC11279 Cheng Timothy Westlu
BC11200 Cheung Bella Vector
BC7538 Cheung Janelle Vector
BC7539 Cheung Janice Vector
BC9489 Cheung Anita Vector
BC3997 Cheung Garrett VRC
BC5119 Cheung Jason VRC
BC10581 Cheung Annabelle Westlu
BC11303 Cheung Anson Westlu
BC9842 Cheung Dominic Westlu
BC11294 Cheung Ethan Westlu
BC11263 Cheung Lowell Westlu
BC11269 Cheung Phyllis Westlu
BC7825 Cheung Stephen Westlu
BC10383 Cheung Helen Winnipeg Winter Club
VIU
BC10814 Chiang Kevin ACE
BC10562 Chiang Kelly Vancouver
BC11130 Chico Jill NCBA
BC10844 Chin Vincent WCBF
BC11432 Chinn Joe Vector
BC8588 Choi Brendon Westlu
BC8484 Chong Emerson HCC
BC11020 Chong Edward None Indicated
BC11139 Chow John None Indicated
BC0605 Chow Jim VRC
BC3703 Chow Clement Westlu
BC8846 Chow (Zhou) Annie Clearone
BC10575 Chris Yang ACE
BC11108 Chu Joseph None Indicated
BC10051 Chu Rianna Vector
BC10371 Chu Sabrina Vector
BC11278 Chu Tiffany Westlu
BC11283 Chu Wesley Westlu
BC0231 Chudyk Bill Brentwood Bay
BC0230 Chudyk Margaret Brentwood Bay
BC11131 Chui Daniel NCBA
BC9518 Chui Peter VRC
BC7443 Chung See Cranbrook
BC4182 Chung Clementine KBC
BC11419 Chung Addie VIBE
BC0388 Chung Philip VRC
BC7817 Chung Jason Westlu
BC11440 Chung Michael Westlu
BC7824 Chung Sharon Westlu
BC1354 Clark Mike VIU
BC0461 Clarke Chris Badminton Victoria
BC11341 Close Judy NCBA
BC1812 Collery Michael Nanaimo
BC7610 Comfort Joel KBC
BC7612 Comfort Shelanne KBC
BC7731 Connell Dee Invermere
BC7103 Connolly Amy Cranbrook
BC7293 Cooke Brielle NCBA
BC9329 Corrigal Reed David Thompson SS
BC9579 Corrigal Bradley Invermere
BC9580 Corrigal Gail Invermere
BC9594 Costa Brenda Nisei
BC9593 Costa Carlos Nisei
BC1564 Cote Jeremy Cordova Bay
BC9788 Crocker William Cordova Bay
BC3960 Cruz Nicolo VLTBC
BC3688 Cryer Brian Fort McMurray Badminton Club
BC11448 Cuajotor Greg Fort st John Badminton Club
BC7409 Cui Ryan Badminton Victoria
BC7391 Cui Bruce VLTBC
BC9006 Curran Sandra BlueBird
BC8587 Dai Angela Westlu
BC7260 Daigle Mike Cranbrook
BC5164 Dalin Christopher VRC
BC6696 Dao Man Vector
BC11325 Dargie Elisabeth (Betty) Cordova Bay
BC3306 Davison Jarin NCBA
BC0957 Davison Lisa NCBA
BC5165 Davison Pat VRC
BC8216 De Silva Mandinu VLTBC
BC7377 De Silva Thushan VLTBC
BC3279 De Vos Mike CRBC
BC5168 Dee Gregory Arbutus
BC5169 Dee Sebastian Arbutus
BC1609 Dee Stanley VLTBC
BC10614 dee benjamin VLTBC VRC
BC0389 Dee Stephen VLTBC
VRC
BC11381 Deng Kanem Modest Grass
BC0477 Dennert Peter KBA
BC6868 Denomme Melanie Terrace
BC11310 Deren Dayna Cranbrook Bad Club
BC3307 Derrick Alissa Langara
BC11100 Dhami Jaideep Nanaimo Jr. Bad Club
BC11326 Dhillon Joydeep None indicated
BC11101 Dihn Johnson Nanaimo Jr. Badminton Club
BC10827 Ding Shengli RPRO
BC6798 Dobie Glenn Cranbrook
BC8261 Dong Ray ACE
BC11458 Dopson Amy PRBC
BC11067 Dorn Ashlee Alberni Athletic
BC9547 Dougan Ruth BlueBird
BC11236 Douglas Nolan BCWG
BC1418 Downton Matthew ClearOne
AB08336 Downton Terry Fort McMurray
BC10811 Driscoll Nicholas Address is from Nova Scotia
BC0289 Dryborough Sanne VRC
BC8984 Du Laurie GPO
BC11308 Dumont Jacob Kamloops Bad Club
AB20471 Duncan Steven Cordova Bay
BC11237 Dunsmore Megan BCWG
BC10740 Duque Niklas NCBA
BC6020 Duval Alexis Cordova Bay
BC3469 Eastwood Jennifer Kamloops
VRC
BC3255 Eckenswiller Noah Duncan
BC0907 Ellis Rhea Cordova Bay
BC7553 Emlyn Juliet HCC BCWG
BC10299 Emlyn Alexandra Hollyburn
BC10677 Emmons Cooper Kelly Road Secondary School Team
BC10146 Emmons Hudson Kelly Road SS
BC11343 Encinas Nadine NCBA
BC11342 Encinas Ryan NCBA
BC11095 Enders Taylor Nanaimo Jr. Bad Club
BC11344 Ettinger Shelley NCBA
BC11091 Evans Ryan Brentwood Bay
BC0167 Eyford Liz-Anne Quesnel
BC10883 Fairweather Carl Courtenay Bad Club
BC6341 Fan Chris ClearOne
BC9527 Fan Adrian ClearOne
BC10850 Fan Jimmy Drive Badminton
BC8322 Fan Zachary SSDCA
BC11399 Fang Ada VIBE
BC11400 Fang Aiden VIBE
BC3600 Farghadani Hossein Bodwell High School
BC11450 farrell dave Quesnel Adult Badminton
BC8526 Fei Jacqueline ACE
BC8190 Fei Jodi ACE
BC3482 Ferguson Robbie VRC
BC11212 Field Tyler None indicated
BC0664 Filer Fredrick None Indicated
BC3266 Fischer Jeanelle CRBC
BC6851 Fisher Greg Cranbrook
BC8569 Fitzgerald Nolan Cordova Bay
BC10855 Fok Peter Richmond Pro
BC7456 Fok Jonathan Shuttlesport
BC10437 Fong Domenic HCC
BC10842 Foo Binny None Indicated
BC4538 Fortin Irene PG Ladies Morning
BC6881 Foster Robert VIU
BC0216 Foubister Murray Kamloops
BC10854 Fox Brian Richmond Pro
BC10853 Fox Elaine Richmond Pro
BC10852 fox Winnie Richmond Pro
BC11056 Foy Makena Alberni Athletic
BC8851 Franco Nathaniel ClearOne
BC4220 Fraser Allan KBC
BC10050 Frers Mitche Vector
BC11378 Fu Patricia Modest Grass
BC11023 Fung Kody VRC
BC7318 Fung Ahren Westlu
BC6846 Fung Kirby Westlu
BC10595 Fung Kodey Westlu
BC0195 Furnemont Marc Cordova Bay
BC10674 Gaal Gail Prince George Ladies Morning Badminton Club
BC9585 Gadsden Chris Chilliwack
BC8466 Gaherty Stuart VLTBC
BC11133 Galagher Kiana NCBA
BC8303 Galey Joan Odd Fellows
BC10301 Gardner Penny Badminton BC
BC10136 Gardner Paige VLTBC
BC11473 Garrison Lukis NCBA
BC11474 Gascon Charles NCBA
BC11028 Gaspar Sam Invermere
BC11345 Gauthier Jeremy NCBA
BC11346 Gauthier Nathan NCBA
BC10418 Gedye Angela VRC
BC8930 Gee Tashin Badminton Victoria
MB0108 Gillespie Colleen VRC
BC9973 Girard Emily KBC
BC11347 Girvan Scott NCBA
BC10069 Godby Scott Cordova Bay
BC9595 Goh Richard None Indicated
BC9492 Goh Lyn Vector
BC10815 Gong Monica Vector
BC11481 Goodman Jerome Nakusp
BC0399 Gordon Richard Brentwood Bay
BC0136 Gordon Elizabeth KBC
BC1205 Gordon Lance NCBA
BC7720 Gordon Susanne NCBA
BC11321 Govindraju Venkat None Indicated
BC11134 Grainger Rylan NCBA
BC11075 GRAV EBERHARD CRBC
BC0419 Green Paul Nanaimo
BC0192 Griffith Richard Cranbrook
BC8174 Guan Sophia Vector
BC8173 Guan Thomas Vector
BC10862 Guang Yu Richmond Pro
BC10679 Guillet Danielle Kelly Road Secondary School Team
BC0758 Guitard Mario Courtenay
BC10880 Gulam Shamsu None Indicated
BC1432 Guo Shaolin ACE
BC10646 Guo Jim Club FSBC
BC11384 Guo Tianhao Modest Grass
BC10128 Guo Muen Shuttlesport
BC7075 Guo Ryan Westlu
BC8900 Hackett Alec Cranbrook
BC8899 Hackett Frank Cranbrook
BC7735 Hague John Invermere
BC0134 Hale Alice Invermere
BC5864 Hamel Dan Terrace
BC11262 Hang Ling Westlu
BC11267 Hang Noel WestLu
BC11391 Harris Avril NCBA
BC10591 Harrison Yang Westlu
BC11389 Harrris Pat NCBA
BC4568 Harvey Sandra PG Ladies Morning
BC4571 Hauk Jean PG Ladies Morning
BC11191 Hauland Allison Terrace
BC11478 Hawe Lesley Nakusp
BC7277 He Ruiqi ACE
BC10766 He Thomas ACE
BC11072 He Connie Cordova Bay
BC9158 He Isadora Westlu
BC9168 He Linda Westlu
BC4236 Heaney Barbara Summerland
BC6458 Henderson Anne Brentwood Bay
BC10547 Hendriksen Anika NCBA
BC9652 Henry Joel NCBA
BC11135 Henry Keith NCBA
BC11411 Herzog Samuel VIBE
BC11238 Hetherington Tate BCWG
BC11348 Hewitt Jeff NCBA
BC10372 Hii Mona Vector
BC11314 Hill Ian Cranbrook Bad Club
BC6862 Hiscoke Stewart Terrace
BC4581 Ho James ACE
BC8437 Ho Stephenie ACE
BC11140 Ho Joey NCBA
BC3317 Ho Jordan NCBA
BC3133 Ho Cherie Westlu
BC7183 Hoeppner Brent Cordova Bay
BC0294 Holoboff Marian VRC
BC11063 Holt Scott Cranbrook Bad Club
BC4243 Hong John KBC
BC10774 Hong Eric surrey
BC0295 Hong Siew VRC
BC4586 Hood Bernice PG Ladies Morning
BC10325 Hood Smith Joanne None Indicated
BC7184 Horner Gary Brentwood Bay
BC8675 Hou Chad Badminton Victoria
BC11257 Howard Rose BCWG
BC1190 Hrybko Michael CRBC
BC0126 Hrybko Walter CRBC
BC10611 Hsiang Liao (Al) Vancouver Island University
BC3828 Hsu Eric ACE
BC11386 Hsu Ching-Yuan Modest Grass
BC10776 Hsu Paulina None Indicated
BC10769 Hsu Ethan Richmond
BC8255 Hu Andrew ACE
BC11076 Hu Andrew Cordova Bay
BC10794 Hu Ivan Richmond
BC10205 Hu Audrey Vector
BC10184 Hu Grace Vector
BC10213 Hu Jason Vector
BC10779 HUANG XINCHENG ACE
BC11239 Huang Allen BCWG
BC8889 Huang Victor ClearOne
BC11066 Huang GuoXing None Indicated
BC10856 Huang Yan Yu Richmond Pro
BC9910 Huang Jeff RPRO
BC8325 Huang Ina Shuttlesport
BC11012 Huang Angela VRC
BC0370 Hudson Margaret Alberni Athletic
BC1286 Hudson Scott VRC
BC11003 Hung Jerry Richmond Pro
BC11052 Hung Roy VRC
BC7062 Hung Boris Westlu
BC11333 Hurst-Kosza Bela Terrace Badminton Club
BC8009 Hyslop Wilma PG Ladies Morning
BC9538 Ihalagamage Vinu SSDCA
BC0234 Ireland Carol Cordova Bay
BC11057 Irving Sharlene Prince George Ladies Morning Badminton
BC10321 Isbister Jeannie None Indicated
BC1112 Jaakkola Melissa Terrace
BC10913 Jackson Marsha 2016 VLTBC Master's
BC11025 Jagiello Patryk Invermere
BC4248 Jaillet Karen KBC
BC11035 Jan I.I. Cranbrook Bad Club
BC11142 Jansen Kai NCBA
BC11143 Jansen Ron NCBA
BC11419 Janus Mark Kamloops Bad Association
BC0151 Jawl Bradley Cordova Bay
BC9488 Jefferys Denise VRC
BC3274 Jennings Paul CRBC
BC10262 Jia Billy Vector
BC10482 Jiang Mingxi ACE
BC11145 Jiang Tian NCBA
BC11371 Jiang Yinan (Allen) Vector
BC9685 Jiao Jerry NOT INDICATED
BC10896 Jin Shiyao ClearOne
BC11229 Jin Shikai VRC
BC11093 Jo Ju-Hyun Cordova Bay
BC9202 Johnson Nathan Not Indicated
BC8950 Johnson Timber Odd Fellows
BC1146 Johnson Stanley NCBA
BC11459 Johnstone Paul Fort St John Bad Club
BC0260 Johnstone Tori VLTBC
BC0618 Jordan Ronald Cordova Bay
BC6080 Jordan Geoff Norwood
BC3483 Jordan Richard VRC
BC11218 Joseph Mailloux Campbell River Badminton Club
BC10430 Joshy Sruthi Seattle Badminton Club
BC11036 Judge Andrew Cranbrook Bad Club
BC11240 Jukes Hailey BCWGames
BC3106 Jung Bill Westlu
NS2003559 Junji (Jennifer) Tai Nova Scotia
BC11464 Jurjevich Stephen NCBA
BC5247 Kam Judy VRC
BC8091 Kan Da Min Badminton Victoria
BC9377 Kanigan Drew Bench Elementary
BC3829 Kao Laurence UBC
BC10907 Karas Cameron RA Center Ottawa, ontario
BC9655 Kather Connor NCBA
BC11059 Ke Joyce Vector
BC11058 Ke Kenny Vector
BC11060 Ke Leo Vector
BC11199 Ke Lin Vector
BC10600 Ke Tim Westlu
BC11360 Kebede Haile Cordova Bay
BC10642 Kellow Graeme Cordova Bay
BC10885 Kellow Linsay Cordova Bay
BC9862 Kellow Kimberlee Parksville
BC8956 Ken Rocky ClearOne
BC1411 Kennedy Gordon Absolutely
BC11061 Kenney Kurt Cranbrook Badminton Club
BC9633 Keratiyutwong Chanar FSBC
BC11231 Khan Kamran None indicated
BC7387 Kho Peter VRC
BC11103 Khoo Liam Nanaimo Jr. Bad Club
BC10785 Khuc Lisa None Indicated
BC7355 Kiang Yu-Hui VRC
BC0299 Kidd Abby VRC
BC0300 Kidd Byron VRC
Bc11365 Kim Gui Hee (Michelle) Cordova Bay
BC9118 Kim Kihwan Cranbrook
BC10784 Kim David Firehawks
BC11054 kim Daniel Shuttlesport
BC10389 King Angie VLTBC
BC10390 King Charlie VLTBC
BC5251 King Julie VRC
BC6456 Kirk Pat Brentwood Bay
BC1218 Kish Kathy None Indicated
BC8346 Kitibutr Ryan VRC
BC7263 Knight James Cranbrook
BC0235 Knott Tony Cordova Bay
BC6940 Knott Darryl VRC
BC10623 Ko Joycelyn Clearone
BC10346 Ko Samuel ClearOne
BC6286 Ko Samuel UBC
BC10340 Kong Jonathan Shuttlesport
BC11349 Kovach Ed NCBA
BC11147 Kragt Mikayla NCBA
BC11193 Kuan Jabber Terrace
BC11256 Kubian Haley BCWG
BC4631 Kuhn Lesley PG Ladies Morning
BC11301 Kung Angie westlu
BC11304 Kung Anson Westlu
BC3915 Kunz Cory KBC
BC10857 Kuo Tony WCBF
BC11290 Kuo Catherine Westlu
BC10207 Kupr Miroslav South Surrey
BC1780 Kwee Chris GPO
BC5282 Kwok Stanley Yat-Ho VRC
BC5283 Kwok Wayne VRC
BC5966 Kwok Jimmy Westlu
BC11216 Kwong Esmond None Indicated
BC11265 Kwong Marcus Westlu
BC11268 Kwong Patricia Westlu
BC3143 Ky Harmony ClearOne
BC10624 Lai Kuan-Hung (Rock) VRC
BC3180 Lai Francis Westlu
BC9807 Lalh Kirit Nanaimo JR Bad Club
BC4025 Lam T.K. ACE
BC10823 Lam Kelvin None Indicated
BC10834 Lam Ken None indicated
BC10791 Lam Kyle Smash
BC5888 Lam Claudia Vector
BC9491 Lam Ronnie Vector
BC7329 Lam Adrian Westlu
BC11302 Lam Agelina Westlu
BC9787 Lam Heyden Westlu
BC11276 Lam Spencer Westlu
BC4653 Lamb Carol PG Ladies Morning
BC10258 Lamb Fiona Vector
BC9556 Lambert Toney BlueBird
BC11465 Lamming Andrew NCBA
BC11082 Lance Helen Cranbrook
BC10865 Landry Alain None Indicated
BC7762 Lane Deon Odd Fellows
BC7760 Lang Russel 50+ Campbell River
BC10897 Lang Tim None Indicated
BC10892 Lash-Burrows Dexter None Indicated
BC10893 Lash-Burrows Molly None Indicated
BC5977 Lau Ruby Kamloops Bad Club
BC0444 Lau Alvin Shuttlesport
BC7459 Lau Alvin Vector
BC8172 Lau Hamilton Vector
BC0360 Lau Jason Vector
BC9501 Lau Jessie Vector
BC9502 Lau Mason Vector
BC9503 Lau Moon Vector
BC5901 Lau Sandy Vector
BC0302 Lau Leslie VRC
BC8276 Lau Pius VRC
BC3132 Lau Charlotte Westlu
BC3110 Lau Nathaniel Westlu
BC11092 Laverdiere Edouard Cordova Bay
BC6856 Law Jesse Alberni Athletic
BC11198 Law Choi Ha Vector
BC9379 Law Justin VRC
BC4027 Law Robin VRC
BC8590 Law Colin Westlu
BC3172 Law Vivienne Westlu
BC11148 Laycock Shane NCBA
BC11149 Laycock Victoria NCBA
BC10626 LEAN JOHN Richmond
BC8967 Lebovits Stephen Invermere
BC6252 Lee Dan Abbotsford
BC11138 Lee Kendrick ABC
BC9626 Lee Joshua ClearOne
BC11324 Lee Justin Cordova Bay
BC10081 Lee Ken None Indicated
BC3182 Lee Brian RBC
BC10826 Lee John RPRO
BC7449 Lee Coco Shuttlesport
BC11048 Lee Brian South Surrey Rec
BC7534 Lee Adrien Vector
BC11433 Lee Augustin Vector
BC11019 Lee Daniel Vector
BC11412 Lee Jimin VIBE
BC1343 Lee Daisy VRC
BC6706 Lee Jonah VRC
BC10594 Lee Kenny Westlu
BC10334 LEE LOK HIM (Cyrus) Westlu
BC8596 Lee Michael Westlu
BC11104 Leicester David None indicated
BC5352 Lem Kwong VRC
BC1762 Lemay Bob CFB Comox
BC11466 Lencio Azalea NCBA
BC7501 Letham Katherine Cranbrook Badminton Club
BC11379 Leung Benjamin Modest Grass
BC9731 Leung Fiona None Indicated
BC9632 Leung Yu Hei None Indicated
BC10396 Leung Ethan None Indicated
BC10666 Leung Joyce None Indicated
BC10395 Leung Ryan None Indicated
BC8840 Leung Benjamin RPRO
BC10267 Leung Queenie Vector
BC11292 Leung Edmond Westlu
BC1086 Leung Hugh Westlu
BC9853 Leung Samuel Westlu
BC8677 Li Ethan Badminton Victoria
BC8885 Li Benny ClearOne
BC7414 Li Antonio Cordova Bay
BC10792 Li Alice Firehawks
BC11150 Li Jenny NCBA
BC11328 Li Barry None Indicated
BC10879 Li Jeffery None Indicated
BC10493 Li Michael None indicated
BC10318 Li Zhuoheng (Jake) shuttleport
BC10323 Li Leon Shuttlesport
BC5377 Li Kevin St. John's
BC9076 Li Suyi Terrace
BC10259 Li Alan Vector
BC11006 Li Daniel Vector
BC10632 Li James vector
BC11318 Li Leo Vector
BC11007 Li Matthew Vector
BC10373 Li Tian Xing Vector
BC11445 Li Paul Westlu
BC3167 Li Samantha Westlu
BC11447 Li Sophie Westlu
BC10599 Li Tiffany Westlu
BC9590 Liang Adam ACE
BC10790 Liang Ethan Firehawks
BC11111 Liang Chun Don None Indicated
BC10799 Liang Jin Richmond Pro
BC1781 Liang Melody SSDCA
BC10125 Liang Sunny Vector
BC11047 Liang Albert VRC
BC9851 Liang Michael Westlu
BC8191 Liao Dannison ClearOne
BC11376 Liao Chao Hsiang Modest Grass
BC10652 Liau Feng-Ni Vector
BC11428 Liem Peter Kiem-Siang Cordova Bay
BC3480 Liew Ricky Cloverdale
BC9318 Liew Melissa VIU
BC11377 Lim Michael Modest Grass
BC7710 Lim Michael None Indicated
BC7757 Lim Jerome VRC
BC0431 Lim Lana VRC
BC6952 Lin Alex ACE
BC5406 Lin Jack ACE
BC10891 Lin Xudi ACE
BC11205 Lin Laura ACE
Purchased after list sent
BC8202 Lin Paxton ClearOne
BC10902 LIN Jason Out of town
BC11151 Lin Ray NCBA
BC10374 Lin Jing Xi Vector
BC10838 Lin Anthony VRC
BC8162 Lin Nestor VRC
BC1682 Lin Paul VRC
BC10602 Lin Tony westlu
BC3161 Ling Marco ClearOne
BC10432 Ling Sophia Seattle Badminton Club
BC3115 Lip Bernie Westlu
BC9747 Lisong Annan Vector
BC10352 Little Jill CRBC
BC10861 Liu Jiacheng ACE
BC9635 Liu Reven Badminton Victoria
BC0932 Liu Adrian ClearOne
BC1629 Liu Elisha ClearOne
BC9366 Liu Irene ClearOne
BC8272 Liu Ryan ClearOne
BC11089 Liu YuWei Cordova Bay
BC11375 Liu Mo shen Modest Grass
BC8271 Liu Jeren MRSS
BC10101 Liu Paul None Indicated
BC11096 Liu Justin Nanaimo JR. Bad Club
BC10841 Liu Ryan None Indicated
BC11043 Liu Szu-Ting None Indicated
BC7767 Liu Clarence Shuttlesport
BC9924 Liu Cleon Shuttlesport
BC10840 Liu Jun South Surrey Rec
BC11080 Liu William South Surrey Rec
BC11152 Liu Le Ying NCBA
BC1815 Liu Joshua St. John's
BC8866 Liu Louis (Yu) VLTBC
BC1135 Liu Lindy VRC
BC9150 Liu Anson Westlu
BC11293 Liu Ernest Westlu
BC10781 Lo William Marpole Oakridge
BC10901 Lo Tenny out of town
BC11285 Lo Ying Sheung Westlu
BC9214 Long Kevin Vector
BC6163 Loo Kai None Indicated
BC6837 Loo Kim None Indicated
BC10816 Lou Ray VRC
BC9001 Louangxay Bounsy Abbotsford
BC10576 Louie Connor Vancouver
BC11471 Loukes krista NCBA
BC9191 Loukes Rachel NCBA
BC8005 Love Monika PG Ladies Morning
BC7473 Low Stephanie Vector
BC3976 Low Bradley VRC
BC10869 Lowe Isabella VRC
BC10870 Lowe Lauren VRC
BC8222 Lu Steven ClearOne
BC10837 Lu Rex FSBC
BC10863 Lu Miao Richmond Pro
BC10851 LU Yamin Richmond Pro
BC10322 Lu Benjamin Shuttlesport
BC10772 LU CLAIRE Surrey
BC10696 Lu Kingsley Vector
BC11350 Lui Ben NCBA
BC11153 Lui Ed NCBA
BC11154 Lui Isaiah NCBA
BC11155 Lui Michelle NCBA
BC7466 Luk Betty Vector
BC10858 Luk Raymond WCBF
BC14444 Luk Daniel Westlu
BC10809 Lum Nicholas Richmond Badminton Club
BC11467 Lundkvist Karl NCBA
BC8266 Luo Kevin ACE
BC10871 Luo Zexi None Indicated
BC8055 Luo Wei Shuttlesport
BC9539 Luo David SSDCA
BC9925 Luo Jeffrey Vector
BC10341 Luong Iris Cambie
BC10783 Luong Ivan Clearone
BC11264 Luong Mandy Westlu
BC1782 Ly Jensen ClearOne
BC11271 Ly Quyen Westlu
BC11286 Ly Tom Westlu
BC11457 MA QI None Indicated
BC11044 Ma Jianhua VRC
BC11351 Mabon Evelyne NCBA
BC11241 MacAdams Jordyn BCWG
BC0665 MacCulloch David VRC
BC11352 MacDonald Laura NCBA
BC11413 MacDonald Grace VIBE
BC11414 MacDonald Mary VIBE
BC0474 MacDonald Dan VRC
BC10336 MacInnes Graeme Cordova Bay
BC11480 Mackintosh Coleman Nakusp
BC9806 Maclean Leo CRBC
BC8949 MacLean Curtis Nelson
BC11331 Maclean Brechin None Indicated
BC3933 MacMath Don Rutland
BC11194 MacPherson Chad Terrace
BC10579 Mah Allyson Westlu
BC8366 Mai Jasper ClearOne
BC10770 Mai Becky Summerland Bad Club
BC11209 Major Robert None Indicated
BC5459 Mak Peter P.T. VRC
BC11475 Maloney Daniel NCBA
BC6448 Manley Dori CRBC
BC1126 Mann Fran KBC
BC4715 Mantyka Audrey Invermere
BC9551 March Brian BlueBird
BC6922 Mark Mary Nanaimo
BC11453 Marshall Miranda Kelly Road Sec. School
BC5841 Marshall Gordon Nakusp
BC5842 Marshall Lee-Anne Nakusp
BC11392 Martensson Elin Kelly Road Sec School
BC9790 Martin Carter CRBC
BC8502 Martin Isabella HCC
BC11460 Mathur Atish None indicated
BC3632 Matte Rolande PG Ladies Morning
BC11353 Matte Nick NCBA
BC0181 Mawani Al SSDCA
BC1759 McCartney Cathy Campbell River
BC7149 McClair Olivia NCBA
BC0205 McClelland Sarah Kelowna
BC0127 McConnell Gordon VRC
BC3625 McCormack Barry Cranbrook
BC3922 McCubbin Sheena PG Ladies Morning
BC1192 McDonough Tarrin VRC
BC10304 McGowan Jennifer None Indicated
BC1144 McGuire Alf VIU
BC3546 McGuire-Reeves Dawn Nanaimo
BC11247 McIntosh Dana BCWG
BC5854 McKirdy Laurel PG Ladies Morning
BC11393 McLeod Dylan Kelly Road Sec School
BC10683 McMillan Jordan NCBA
BC11441 McNichols John Westlu
BC4724 Medwedew Heather PG Ladies Morning
BC11004 Mehrassa Ali NCBA
BC11401 Meir Connor VIBE
BC11156 Meise Travis NCBA
BC9111 Mergen Ian NCBA
BC11394 Miles Patricia Kelly Road secondary school
BC1142 Miles David VRC
BC11077 Milette-Barker Caleb None Indicated
BC11002 Miller Lena Nechako
BC8979 Mills Angie PG Ladies Morning
BC3633 Minck Jette PG Ladies Morning
BC6719 Mir Nadim Badminton Victoria
BC10685 Mitchell Hannah Kelly Road Secondary School Team
BC11157 Mitchell Shelley NCBA
BC1794 Mitson Mike KBC
BC10601 Miyashita Timothy Westlu
BC5478 Mo Melissa VRC
BC11354 Moffatt Debra NCBA
BC8553 Moffatt Grace NCBA
BC8554 Moffatt Noah NCBA
BC11158 Moffatt Sara NCBA
BC11159 Moffatt Scott NCBA
BC0412 Mok Timothy Vector
BC7497 Mok Travia Vector
BC11323 Moore Allison Bench Elemenatry
BC10886 Morita Akiko VRC
BC11189 Morrell Vanessa Tsawwassen Bad Club
BC0153 Mounce Richard Cordova Bay
BC6608 Mowatt Earl Nelson
BC9542 Muir Marg BlueBird
BC11298 Na Kevin Westlu
BC11287 Na Tony Westlu
BC4034 Nair Kieran VLTBC
BC10159 Nam Joshua NCBA
BC11160 Nam Joshua NCBA
BC11243 Narayan Shahil BCWG
BC10843 Nate Hsu None indicated
BC11026 Neale Nathalie Invermere
BC8465 Neufeldt Charles VLTBC
BC4327 Newitt Gordon KBC
BC9477 Newlove Nyam Fort St. John
BC9478 Newlove Rick Fort St. John
BC7793 Ng Victor Badminton Victoria
BC0747 Ng Derrick ClearOne
BC0746 Ng Toby ClearOne
BC11105 Ng Carlson Cordova Bay
BC11366 Ng Sik Ho Fort St John Bad Club
BC7362 Ng Chi Ho None Indicated
BC10835 Ng Patrik None indciated
BC11332 Ng Kal None indicated
BC11014 Ng Myles None Indicated
BC3779 Ng Allan Shuttlesport
BC6769 Ng Lydia Vector
BC9490 Ng Shirley Vector
BC5496 Ng Kim VRC
BC9833 Ng Alex Westlu
BC11297 Ng Joanna Westlu
BC3119 Ng Kim Westlu
BC11282 Ng Wai Yi Westlu
BC7070 Ngai Katie ACE
BC11015 Ngai Steven None Indicated
BC8258 Ngai Arion Vector
BC11415 Ngo Erica VIBE
BC9601 Nguyen Mike VRC
BC9915 Nicholson Lisa Terrace
BC11335 Nicholson David Terrace Badminton Club
BC10668 Nie Liang Vector
BC10669 Nie Sunny Vector
BC11197 Nie Xiao qing Vector
BC10778 Nieh Julianne None Indicated
BC11355 Nielsen Paul NCBA
BC11211 Nielson Eric NONE INDICATED
BC0311 Nilsson Erik VRC
BC11291 Nip Charles Westlu
BC11222 NIRWAL SUSHIL None Indicated
BC0312 Niven David Cordova Bay
BC11416 Noach Amit VIBE
BC11227 Nomani Shawn None indicated
BC9442 Norn Jennifer Alberni Athletic
BC11112 Norn Jessica None Indicated
BC4742 Novak Jo-Ann PG Ladies Morning
BC11356 Ogilvie Lorna NCBA
BC8403 Ohnheiser Petra Cranbrook
BC0237 Oldfield Robert Cordova Bay
BC10748 Olson Nick Duchess Park Secondary School Team
BC11221 O'Neil Claire None Indicated
BC7589 O'Neill Olga PG Ladies Morning
BC0373 Onyschtschuk Roy Nanaimo
BC11258 Ouellet Breanna BCWG
BC8869 Ouyang Qingzi ACE
BC8870 Ouyang Wenjun ACE
BC10675 Ouyang Jun Ace Badminton
BC10878 Padavala Venkatapavan None Indicated
BC7190 Pan Harry ACE
BC11402 Pan Anthony VIBE
BC6391 Pan Johnny VRC
BC8987 Pang Jalene SSDCA
BC11300 Pang Aden Westlu
BC9549 Paquin Andre BlueBird
BC11090 Park Juyoung Cordova Bay
BC11016 Park Harim None Indicated
BC10447 Parker Liz VRC
BC11161 Parmar Rajendar NCBA
BC11357 Parmar Saurabh NCBA
BC11358 Parmar Sunita NCBA
BC5026 Parry Norman Terrace
BC6145 Parsons Derwin Fort McMurray
BC9541 Patterson Terry BlueBird
BC0139 Paynter Henry KBC
BC9550 Pearce Chris BlueBird
BC8214 Pearson Douglas Bellevue
BC7770 Peng Cindy ACE
BC11434 Peng Claire Vector
BC10580 Peng Angela Westlu
BC10588 Peng Emily Westlu
BC10604 Pennell Donald Campbell River
BC3636 Pepper Len Cranbrook
BC1760 Pepper Lorraine Cranbrook
BC7580 Pergentile Jeffrey Cranbrook
BC10670 Perkins Gilbert Vector
BC9732 Petchu Natassapong Badminton Victoria
BC0315 Peters Sonja Rutland
BC11051 Phuong Justin Nisei Bad Club
BC8241 Pick Pamela CRBC
  Pierre Jamie None indicated
BC7717 Pighin Traci Cranbrook
BC10404 Pizarro Nicolas VRC
BC9559 Po Ranen Vector
BC10845 Po Renisa Vector
BC7945 Podovelnikoff Wendy Castlegar
BC9311 Podovelnikoff Scott Nelson Badminton Club
BC1656 Poelman Richard Cranbrook
BC4038 Poggemiller Sandy VRC
BC11030 Pollard Justin Invermere
BC7363 Poon Eddie Deerlake
BC9740 Poon Michael None Indicated
BC9104 Poon William VIU
BC6980 Poon Anthea VLTBC
BC7098 Popoff David Cranbrook
BC7097 Popoff Ron Cranbrook
BC5843 Posnikoff Raynelle Nakusp
BC10817 Prabhakar Vikrant None Indicated
BC7581 Price Robert Cranbrook
BC0316 Price Frank VRC
BC10149 Pridham Dyra Shuttlesport
BC11215 Prior Julian None Indicated
BC11245 Prowal Niah BCWG
BC11246 Prymak Harley BCWG
BC0236 Pugh Geraldine Cordova Bay
BC11081 Pump Lukas Cranbrook Bad Club
BC11116 Purewal Sophini Fraser Heights Secondary
BC11195 Qhang Jialin Terrace
BC3897 Qiao Ying VRC
BC11190 Qinqcen Cai Terrace Badminton Club
BC11380 Quan Quan Modest Grass
BC4763 Quinn Michelle PG Ladies Morning
BC11098 Raglin Rose PG Ladies Morning
BC11210 Rai Harjinder None Indicated
BC10138 Ranasinghe Pasindu Cranbrook
BC10137 Ranasinghe Ravindu Cranbrook
BC7806 Randall Jeremy Cranbrook
BC10800 Rao Leo VRC
BC11225 Rasorich Matt Invermere Club
BC11162 Raymundo Emerald NCBA
BC10148 Readman Kayleen Kelly Road SS
BC8805 Reddekopp Alessandra Vector
BC11259 Reddekopp William Vector
BC8799 Ree Colin HCC
USA 1227 Reed Martitia Bellevue
BC4770 Reed Debbie PG Ladies Morning
BC11163 Reed Carter NCBA
BC10887 Reeves Sandra None indicated
BC0317 Regan Allen VRC
BC0318 Regan Patsy VRC
BC11164 Reid Christine NCBA
BC11165 Reid Dean NCBA
BC11403 Reimer Aneil VIBE
BC10911 Ren Kevin(Xing yu) None indicated
AB00859 Ren Jennifer ACE
BC10651 Ren Bingfu (Victor) Vancouver
BC5022 Resch Herbert Terrace
BC8646 Ribnitska Tatyana None Indicated
BC0319 Rice Anna Badminton Vancouver
BC8044 Rice Allison VLTBC
BC10641 Richards Jenner Cordova Bay
BC11374 rizzo Amanda Collect from VIU
AB01135 Robb Graydon VIU
BC9540 Roberts Dene BlueBird
BC8017 Robertson Ashley Kamloops
BC10532 Robertson Owen Kamloops
BC4000 Robitaille Anna CRBC
BC8331 Robson Robert Cordova Bay
BC1106 Rogers Jessie Brentwood Bay
BC11168 Rompre Taylor NCBA
BC11167 Rompre Tracey NCBA
BC11169 Rompre Trevor NCBA
BC10558 Rompre Morgan NCBA
BC0107 Roome Helen Bellevue
BC11068 Ross Hanna Alberni Athletic
BC6850 Roy Daniel Cordova Bay
BC6934 Ruan Jacky ClearOne
BC11008 Ruan Coco Vector
BC4130 Runtulalo Ronne ClearOne
BC3290 Rustad Kirk PGRC
BC3372 Rustad Malachi PGRC
BC11045 Ryan Ann VRC
AB01264 Rymes Wil VIU
BC11037 Ryu R.T. Cranbrook
BC9611 Saavedra Miguel Cranbrook
BC10866 Sakthivel Abhimannyu None Indicated
BC10876 Sakthivel Indrejith Richmond Pro
BC11430 Sam Winnifred None Indicated
BC11395 Samimi Mariam Kelly Road Secondary School
BC6935 Sandiarto Sandiarto ClearOne
BC11468 Sanson Scott NCBA
BC10686 Santos Alex Kelly Road Secondary School Team
BC10410 Sass Dave Invermere
BC11248 Saunders Taric BCWG
BC11170 Schenk Aliya NCBA
BC11172 Schenk Keenan NCBA
BC11065 Schiefner Kevin J Cranbrook Badminton Club
BC11064 Schiefner Lorna Cranbrook Badminton Club
BC11196 Schlamp Annie Terrace
BC8565 Schlatter Wade Cranbrook
BC7984 Schultz Daniel VRC
BC4364 Schwarz Laura KBC
BC11272 Scollard Rodney Westlu
BC6129 Scott Ezreena KBC
BC0737 Seguin Robert Highline
BC7979 Seo Stella HCC
BC9543 Serjeant Murray BlueBird
BC11364 Sharif Mo Cordova Bay
BC4785 Shatford Joyce PG Ladies Morning
BC11029 Shaw Colleen Invermere Bad Club
BC10106 Shen Sam Richmond Pro
BC8225 Sherk Christine Invermere
BC1766 Sherk Colin Invermere
BC8224 Sherk Madeleine Invermere
BC11079 Shi Philip Surrey Culture
BC10559 Shin Gian NCBA
BC11175 Shin Susie NCBA
BC8314 Shiu Harry SSDCA
BC8315 Shiu Hayden SSDCA
BC0241 Shoker Sital Brentwood Bay
BC9132 Shui Darren Badminton Victoria
BC11113 Sia Jacky Williams Lake Bad Club
BC10818 Sidat Abdullah ACE
BC6810 Sikhoummung Houat Cranbrook
BC4788 Simmons Karen PG Ladies Morning
BC0191 Simpson Cindy CRBC
BC11479 Simpson Tina Nakusp
BC11249 Sinclair Alison BCWG
BC10751 Singh Jonas Duchess Park
BC7238 Singh Isaiah NCBA
BC11097 Siu Justin Cordova Bay
BC5947 Skavelebo Joe PGRC
BC11207 Skucas Sienna None Indicated
BC8330 Sloper Robert Rutland
BC0154 Sluggett Bobby Cordova Bay
BC11329 Smith Derek Hollyburn
BC5848 Smith Kathy Nakusp
BC10384 Smith Taylor VIU
BC4043 So Flora VRC
BC6447 So Victoria VRC
BC7977 Son Maric ClearOne
BC8647 Soskowski Cheryle CRBC
BC11307 Soug Kai Kamloops
BC0376 Spencer Larry Alberni Athletic
BC11038 Spencer Cathy Cranbrook
BC11317 Spencer Jeannette PG Ladies Morning
BC9317 Spencer Thomas VIU
BC8006 Stafford Sharon PG Ladies Morning
BC8002 Stapleton Tyler Cranbrook
BC11039 Stecyk Tom Cranbrook Bad Club
BC4807 Steele Sonia PG Ladies Morning
BC11013 Stephen Docking None Indicated
BC6812 Steranka Barbara Cranbrook
BC11309 Sterling Nick Kamloops Bad Club
BC4809 Stevens Hazel PG Ladies Morning
BC11176 Stevens Alexa NCBA
BC11367 Stiles Brandy None indicated
BC11368 Stiles Riley None Indicated
BC11250 Stockli Brianna BCWG
BC8988 Stoddart Jennifer Parksville
AB20223 Stone Guan None Indicated
BC9361 Stouck-Zeman Morgan KBC
BC11417 STRUCHTRUP Nora VIBE
BC11404 Stuart Callen VIBE
BC11405 Stuart Jace VIBE
BC11406 Stubbing Anna VIBE
BC11407 STUBBING Jason VIBE
BC11206 Styba Emily NONE INDICATED
Bc11452 su lei None Indicated
BC10802 Su Shanlei None Indicated
BC10687 Sudo-Rustad Juri Kelly Road Secondary School Team
BC11266 Sue Michelle WestLu
BC11284 Sue Wilson Westlu
BC10022 Suits Beverly KBC
BC6829 Sulaeman Adiwema NCBA
BC11177 Sulaeman Fiona NCBA
BC0322 Sullivan Joanne VRC
BC3430 Sun Jason ClearOne
BC6532 Sun Steve ClearOne
BC10884 Sun Matthew None Indciated
BC11137 Sun Wuyue (Tony) Port Coquitlam
BC10107 Sun David RPRO
BC10375 Sun Linda Vector
BC0324 Sun Karen VRC
BC10819 Sun. Chieh-Ching None Indicated
BC10308 Sundberg Anita Nanaimo BAd CLub
BC1206 Sundberg Bert Odd Fellows
BC11320 Sundberg Rory Powell River Badminton Club
BC11201 Sunshine Jordan None Indicated
BC11078 Suo Danwei None Indicated
BC9524 Susanto Franklin SSDCA
BC9525 Susanto Nicholas SSDCA
BC7946 Sutton Dave None Indicated
BC10040 Suzuki Asako Cranbrook
BC8011 Sweet Pat PG Ladies Morning
BC5571 Swiatek Zbigniew VRC
BC0380 Sydorak Syd Vector
BC10583 Syho Caitin Westlu
BC10596 Syho Megan Westlu
BC11274 Sze Siane Westlu
BC11083 Tabatabuei Mustafa Cranbrook
BC7232 Taft Sharilyn Invermere
BC6813 Taft Terry Invermere
BC11000 Tai Casey Clear One
BC10803 Tam Rhonda Clear One
BC3523 Tam Bowie VRC
BC5585 Tam Vincent Westlu
BC7812 Tan Alan Westlu
BC7827 Tan Vivan Westlu
BC11186 Tang Yifan Ace
BC11074 Tang Christopher Cordova Bay
BC10671 Tang Timmy Vector
BC9843 Tang Dorson Westlu
BC9920 Tanner Amanda Cranbrook
BC5595 Tao Erica VRC
BC11469 Tasslimi Sohrab NCBA
BC0325 Tay Siu-Imm VRC
BC11251 Taylor Jacob BCWG
BC1143 Taylor Carol VRC
BC0913 Tearoe Norman KBC
BC0695 Tearoe Tess KBC
BC3197 Tham Karen VRC
BC1740 Thomas Robbie Badminton Victoria
BC0245 Thomas Glen Cordova Bay
BC9553 Thornton Andrew BlueBird
BC11217 Thudi Anvith Maple Ridge Secondary
BC11261 Tien Kristan Westlu
BC11299 Tieu Aaron Westlu
BC11084 Tiju Jimmy Cranbrook
BC10787 Tim Lang None indicated
BC10573 Tin Brandon Vector
BC9734 Tjhie Ryan Semiahmoo SS
BC4045 To Cynthia VRC
BC9201 Toft Katrina BlueBird
BC9552 Toft Sven BlueBird
BC9743 Tong David Badminton Victoria
BC10433 Tong Geoffrey Seattle Badminton Club
BC10335 Tong Matthew Shuttlesport
BC7049 Torstensen Eric Cordova Bay
BC11088 Torstensen Riley Cordova Bay
BC9482 Tran James Fort St. John
BC0929 Tran Phat Prince Rupert
BC10071 Tran Tam Prince Rupert
BC4837 Tremblay Barbara PG Ladies Morning
BC1595 Trottier Riley Cordova Bay
BC1250 Tsai David VRC
BC11069 Tsai Tiffany Williams Lake School Team
BC10859 Tsang Edwin Richmond Pro
BC11049 Tsang Tiffany SFU Bad Club
BC10206 Tsang Tiffany Vector
BC7711 Tsang Jadon VRC
BC9152 Tsang Davian Westlu
BC3150 Tsang Jennifer Westlu
BC8779 Tse Michelle Shuttlesport
BC8780 Tse Samantha Shuttlesport
BC11226 Tse Chun-Hei (Kyle) Vector
BC8775 Tse Viola Vector
BC3139 Tse Curran Westlu
BC0415 Tsoi Raymond Arbutus
BC11107 Tsui Adrian Not Indicated
BC10342 Tsui Heidi shuttlesport
BC11010 Tsui Kyle Vector
BC11009 Tsui Mike Vector
BC3122 Tsui Geoffrey Westlu
BC0589 Tuck Adam Abbotsford
BC1156 Tuomi Daniel KBC
BC5631 Tze Ivy VRC
Bc11046 Ujike Hiroko Clearone
BC9530 Ujike Yoko ClearOne
BC10365 Urban Mila VLTBC
BC1177 Valenta Reesa VRC
BC10464 Vallee Grace Prince George Ladies Morning
BC10753 Van Grootel Braiden Duchess Park Secondary School Team
BC6169 Van Heukelom Konrad VRC
BC0328 Van Heukelom Morgan VRC
BC7518 Van Heukelom Valeena VRC
BC10881 Van Mook Colleen None Indicated
BC7947 Van Zanden Breeanne Nelson
BC11071 Vance Elandra Cordova Bay
BC10151 Vandemark Candace Cordova Bay
BC11027 VanDyke Kim Invermere
BC10780 Vangari Sai Teja Richmond Pro
BC11233 Vasasali Niyathi Fraser Heights Rec Centre
BC10561 Vassallo Stuart NCBA
BC11418 Verzosa Davie Anne VIBE
BC7763 Vincent Connie Evergreen
BC1793 Vines Denise KBC
BC4080 Wadsworth Samuel VRC
BC5641 Wai Clara VRC
BC11396 Wakaluk Sara Kelly Road Secondary School
BC0660 Walia Anand VRC
BC11110 Walker Innara Hyde Creek
BC10126 Walker Darby VIU
BC0249 Walker Janice VIU
BC3456 Wan Christopher Badminton Victoria
BC10309 Wan Jerry St John's School
BC10424 Wan Ying Zhe Vector
BC1409 Wang Steven Absolutely
BC8876 Wang Linling ACE
BC8525 Wang Nathan ACE
BC10894 Wang Nicholas ACE
BC11252 Wang Stephen BCWG
BC10899 Wang Chen Chia Clearone
BC4852 Wang Noah FSBC
BC9712 Wang Billy None Indicated
BC10822 Wang Yi None indicated
BC9908 Wang Ryan Shuttlesport
BC9533 Wang Ben St. John's
BC10270 Wang Amy Vector
BC10411 Wang Dian Vector
BC9822 Wang Rianna Vector
BC10704 Wang Tenia Vector
BC8043 Wang Ann VRC
BC11053 Wang Frank VRC
BC4960 Wang Ivy VRC
BC11275 Wang Sophia Westlu
BC11281 Wang Victoria Westlu
BC0155 Ward Lyndsay KBC
BC0435 Ward Neil KBC
BC11213 Wardman Sheila None Indicated
BC6609 Ware Petra Cranbrook
BC11180 Warkentin Breanne NCBA
BC11178 Warkentin Justin NCBA
BC1101 Warkentin Keith NCBA
BC11179 Warkentin Kerri NCBA
BC11181 Warkentin Nathan NCBA
BC0377 Warrender Donna Cordova Bay
BC10688 Watson Brayden NCBA
BC11397 Watt Conor Kelly Road Secondary School
BC11334 Weaver Brennan Terrace Badminton Club
BC1077 Webber Mark Cordova Bay
BC10315 Weier Bob None Indicated
BC4402 Weilmeier Martin KBC
BC6937 Weir Steven Prince Rupert
BC9315 Weiss Andrea VRC
BC11042 Weng Shuging Cranbrook Bad Club
BC9939 Weng George None Indicated
BC10263 Weng Andrew Vector
BC10754 West Kyle Duchess Park Secondary School Team
BC9912 West Gail VLTBC
BC9511 Wharrie Shannon BlueBird
BC11214 Wheeldon Roy Cordova Bay
BC0357 Wheeldon John CRBC
BC11187 Whelan Lyndy NCBA
BC8922 White Ron Cranbrook
BC11313 White Custer Cranbrook Bad Club
BC11315 White Johnathan Cranbrook Bad Club
BC11312 White Ron Cranbrook Bad Club
BC10305 Whitelaw Melissa None Indicated
BC7036 Wiersma Travis Nanaimo
BC10690 Wilkes Nicole NCBA
BC8485 Williams Rhys VLTBC
BC11182 Willmann Brenda NCBA
BC11183 Willmann Cole NCBA
BC10882 Wilson Ye ACE
BC5778 Wishlow Frank Cranbrook
BC10755 Won Jong Duchess Park Secondary School Team
BC3450 Wong Cindy ACE
BC9222 Wong Dave BlueBird
BC3893 Wong Jason ClearOne
BC3894 Wong Jenna ClearOne
BC11305 Wong Aaron Kamloops
BC9515 Wong William None Indicated
BC11017 Wong Susana None indicated
BC11018 Wong Tom None Indicated
BC10773 Wong Chris Richmond Pro Badminton Centre
BC5828 Wong Nathan Shuttlesport
BC1604 Wong May VRC
BC10533 Wong Megan VRC
BC0185 Wong Raymond VRC
BC1148 Wong Raymond Y.M. VRC
BC1176 Wong Wilson VRC
BC10860 Wong Ken WCBF
BC7326 Wong Alan Westlu
BC10584 Wong Cassandra Westlu
BC11296 Wong Jason Westlu
BC11443 Wong Jwo Westlu
BC9169 Wong Nathan Westlu
BC11273 Wong Roland Westlu
BC11289 Wong Sam Westlu
BC3124 Wong Sunny Westlu
BC8593 Wong Hattie Westlu
BC9282 Woo Christina Shuttlesport
BC9940 Wood Kate None Indicated
BC11253 Woodworth Devin BCWG
BC5704 Worster Wolfram VLTBC
BC11184 Wright Isaac NCBA
BC10872 Wu Xiaowei ACE
BC7011 Wu Theodore Badminton Victoria
BC10847 Wu Qin RPRO
BC1390 Wu Simon SSDCA
BC3717 Wu Alexa VLTBC
BC9592 Wu Morgan VRC
BC11288 Wu Ryan Westlu
BC10786 Xia Jack None Indicated
BC10839 Xiang Youmin Surrey South Rec
BC9587 Xie Tiffany ACE
BC9718 Xie Alice Clearone
BC10479 Xiong Colin ACE
BC10324 XIONG THEODORE ACE
BC9875 Xu Carrie ACE
BC9520 Xu Iris ACE
BC9927 Xu Christie ClearOne
BC9928 Xu Sheldon ClearOne
BC10771 Xu Wendy Richmond Pro
BC10635 XU Joanna Vector
BC10633 Xu Li Vector
BC10832 Xue Xiao Long South Surrey Rec
BC10820 Yam Debby None Indicated
BC10582 Yamaguchi Arisa Westlu
BC9134 Yan Joshua Badminton Victoria
BC11408 Yan Jayden VIBE
BC9146 Yang Eric Badminton Victoria
BC9638 Yang Jamie Badminton Victoria
BC11070 Yang Trista Badminton Victoria
BC7871 Yang Yingfan None Indicated
BC11011 Yang Avril None indicated
BC10828 Yang Yuanyou None indicated
BC10775 Yang Richard Richmond
BC10257 Yang Lijun Richmond Pro
BC9528 Yang Lee Daryl Shuttlesport
BC9529 Yang Lew Daniel Shuttlesport
BC9668 Yang Tony NCBA
BC10895 Yang Jackson St. John's
BC10260 Yang Anna Vector
BC8175 Yang Jerry Vector
BC10261 Yang Siming Vector
BC8176 Yang Vanessa Vector
BC11055 YANG ADAM VRC
BC11446 Yang John Westlu
BC10768 Yao John Vancouver
BC1777 Yao Duncan VRC
BC10450 Yao Tommy VRC
BC0473 Yao Ximing VRC
BC11382 Yap Yi Tong Modest Grass
BC9004 Yau Noelle VLTBC
BC8955 Yau Rachelle VLTBC
BC5727 Yau Tony VRC
BC11102 Ye Matthew Nanaimo Jr. Bad Club
BC11109 YEE JANET None Indicated
BC10115 Yee Steve None Indicated
BC9719 Yee Natalie St. John's
Stage 18
BC3983 Yeung Michelle ACE
BC10833 Yeung Allan Richmond Pro
BC10370 Yeung Cally Shuttle Sport Bad Ac
BC10331 Yeung Edwin Shuttlesport
BC10369 Yeung Ryan Shuttlesport
AB20040 Yiau Lilian Calgary Winter Club
BC11385 Yin Dan Yang Modest Grass
BC4874 Yip Peter VRC
BC10345 Yong Aidan Clear One
BC11431 Young Scot KBC
BC10691 Young Morgan Kelly Road Secondary School Team
BC5751 Young Gary VRC
BC10874 YU Jack Ace
BC11171 YU Rinna Firehawks
BC7298 Yu Jacky NCBA
BC7540 Yu Casper Vector
BC3741 Yu Trevor VRC
BC11449 Yuan Kexin None Indicated
BC8436 Yuan Jason ClearOne
BC5798 Yuen Jessica RPRO
BC8323 Yuen Nicole Shuttlesport
BC6424 Yun Carol VRC
BC0337 Yung Darryl C2
BC7964 Yung Dawn Vector
BC11254 Zakall Talon BCWG
BC11185 Zavaglia Nancy NCBA
BC10038 Zeman Scott KBC
BC5967 Zeng Shirley Westlu
BC9846 Zhai Jeffrey Westlu
BC3958 Zhang Shawn ACE
BC11255 Zhang Lulu BCWG
BC9554 Zhang Jack BlueBird
BC8842 Zhang Wendy ClearOne
BC8927 Zhang Yao ClearOne
BC9742 Zhang Suixin Cordova Bay.
BC10821 Zhang Bei None Indicated
BC10782 Zhang Max None indicated
BC10825 Zhang John RPRO
BC10829 Zhang Yong Jun RPRO
BC10831 Zhang Bao Ming South Surrey REc
BC11188 Zhang Austin NCBA
BC10617 Zhang Sunny Surrey
BC10765 Zhang Allen Vector
BC11372 Zhang Kathleen Vector
BC10764 Zhang Peter Vector
BC10653 Zhang Simon Vector
BC11260 Zhang William Vector
BC11435 Zhang Yao Vector
BC10070 Zhang Yilin Vector
BC10425 Zhang Yu Ping Vector
BC11409 Zhang CHENYU VIBE
BC8599 Zhang Stella Westlu
BC9735 Zhao Aaron Clear One
BC5765 Zhao David ClearOne
BC10505 Zhao Tony ClearOne
BC10356 Zhao Jason Shuttlesport
BC10898 Zhao Rain Shuttlesport
BC10376 Zhao Roy Vector
BC10377 Zhao Rudi Vector
BC10889 Zheng Paul ACE
BC3892 Zheng Samantha ACE
BC9749 Zheng Jeffrey (Yi Fei) Cordova Bay
BC10813 Zheng William NONE INDICATED
BC10673 Zheng Ivan Vector
BC5769 Zheng Vicky VRC
BC10875 Zhou Rebecca ACE
BC11202 Zhou Mo ACE
Richmond Pro
BC10654 Zhou Bryan Vector
BC5890 Zhou Karen Vector
BC9494 Zhou Julie Vector
BC10877 ZHU FU LIN ACE
BC8883 Zhu Ken ACE
BC10890 Zhu Ruiwen NONE INDICATED
BC8370 Zhu Kevin Shuttlesport
BC11373 Zhu Jolie Vector
BC9180 Zhu Emily VLTBC
BC11270 Zhu Qian Hua Westlu
BC9495 Zhuang Crystal Vector
BC10350 Zrymiak Nicholas South Surrey Rec Centre
<
ember_id lastname firstname remark
BC1312 Aaroe Devon Dawson Creek
BC6882 Abbott Ethan Badminton Victoria
BC6923 Abbott Tristan Badminton Victoria
BC8521 Adachi Yumi KBC
BC4144 Adams Bruce KBC
BC3292 Ainsworth Garrett NCBA
BC7570 Aitken David Cranbrook
BC7592 Aktary Aisha KBC
BC8786 Alexander Destiny Williams Lake Indian Band
BC7829 Alfred Daniel KBC
BC7830 Alfred Ida KBC
BC7831 Alfred Rebecca KBC
BC8497 Allin Clifford Odd Fellows
BC8471 Amdam Kael King's Christian
BC7038 Amlani Al-Ayaz CRBC
BC7506 An Eric Vector
BC8571 Anchikoski Sarah Duchess Park SS
BC7046 Anderson Bruce VLTBC
BC3870 Anderson Courtney NCBA
BC0699 Anderson Don VLTBC
BC8113 Andrews Scott KBC
BC0394 Anton Keith Badminton Victoria
BC8680 Arason Liam Badminton Victoria
BC1753 Arduini Anica TRU
BC3414 Arduini Anthony Kamloops
BC3344 Arduini Brennan Kamloops
BC7230 Arnar Edwin Invermere
BC6213 Aronson Jennifer VIU
BC3927 Arseneau James Kwantlen
BC6712 Ascah Victoria PGRC
BC8405 Astaforoff Brian Cranbrook
BC0278 Atkinson Patricia VRC
BC6181 Au Joshua SSDCA
BC8198 Auld Nicholas N/A
BC7122 Auyeung Ariana ACE
BC0860 Aven Barbara VRC
BC1047 Aven Donn VRC
BC7966 Azad Nicholas Kamloops
BC1345 Babichuk Garrett TRU
BC4148 Backhouse Barbara KBC
BC7095 Badesso Brian Cranbrook
BC6794 Bailey James Cranbrook
BC8570 Baker Ryan NCBA
BC7115 Ballantyne Jacob VRC
BC3070 Banh Jeffrey VRC
BC7541 Banman Lacey Kamloops
BC7275 Barber Rea PGRC
BC1417 Barkowski Ulrich PGRC
BC6141 Barlow Robin Kamloops
BC8621 Barnard Michael N/A
BC7595 Barnett Anita KBC
BC4149 Barnett Jeff KBC
BC8608 Barney Gredy Tseshaht First Nation
BC7620 Barry Dale KBC
BC4150 Barry Louis KBC
BC8023 Bartulabac Jordan VIU
BC4151 Bauer Franz KBC
BC4152 Bauer Joe KBC
BC8722 Baur Christian KBC
BC8654 Bax Jordan NCBA
BC0617 Bayles Alan Courtenay
BC8375 Bayley Leslie Nakusp
BC8374 Bayley Steve Nakusp
BC8307 Beatty Jordan SSDCA
BC6484 Becker Valorie Cranbrook
BC4153 Bedford Terry KBC
BC8117 Bedford Wes KBC
BC8439 Behl Tamanpreet Cdn Intl
BC7596 Belanger Alex KBC
BC7597 Belanger Kate KBC
BC7598 Belanger Max KBC
BC0381 Belanger Randy KBC
BC0382 Belanger Tina KBC
BC4158 Benner Gene KBC
BC4159 Benner Nancy KBC
BC8696 Berg Emma KBC
BC7140 Berg Varina Kelly Road SSS
BC6724 Bergen Emily NCBA
BC6717 Bergen Oliver NCBA
BC1611 Berkhiem Frank Cranbrook
BC6795 Berkhiem Isabel Cranbrook
BC8215 Bertoncello Clarissa KBC
BC7130 Bhandari Kularaj PGRC
BC7446 Bian Linda Vector
BC1763 Bibby Andrew VLTBC
BC8461 Bidese Linda Cordova Bay
BC8540 Bidner Colleen NCBA
BC8541 Bidner Stefania NCBA
BC3252 Binns Helen Nanaimo
BC8581 Bishop Catherine Stewart
BC7599 Bishop Greg KBC
BC0637 Bissell Daryl Courtenay
BC6518 Bizicki Keith NCBA
BC8765 Bizicki Trevor Kelly Road SS
BC8410 Blackmore Linda Cranbrook
BC8001 Blackmore Nesta Cranbrook
BC8424 Blankenborg Deborah Brentwood Bay
BC5025 Blix Andrew Terrace
BC4439 Blix Jake Terrace
BC8611 Bodaly Ashley Tseshaht First Nation
BC5845 Bonacci George Nakusp
BC8490 Bonar Lucy VIU
BC7235 Bonny Jim Invermere
BC6924 Boothman Cole Badminton Victoria
BC8429 Boothman Grace Badminton Victoria
BC0842 Bora Biraj VLTBC
BC7601 Boser Edna KBC
BC4441 Boss Adam Badminton Victoria
BC7548 Bothe Naomi Rutland
BC7549 Bothe Robert Rutland
BC0550 Botterill Bob Cranbrook
BC8423 Boyd Georgina Nanaimo
BC8622 Bradburn Rick N/A
BC8623 Bradwell Don N/A
BC4162 Bridge Cal KBC
BC8119 Brinkerhoff John KBC
BC7934 Brisson Celine Cranbrook
BC0281 Britten Karren VRC
BC0282 Britten Mike VRC
BC8433 Britton Katrina Brentwood Bay
BC0462 Brix Billy Brentwood Bay
BC0880 Brix Damaris Brentwood Bay
BC0881 Brix Peter Brentwood Bay
BC7092 Bromley Helen PG Ladies Morning
BC4165 Brooks Bob KBC
BC4166 Brooks Louise KBC
BC0283 Brown David CRBC
BC0434 Brown Dennis VRC
BC6797 Brown Eric Invermere
BC7573 Brown James Cranbrook
BC7791 Brown Owen Badminton Victoria
BC8327 Brown Scott Cordova Bay
BC8791 Brunet Madison Kamloops Indian Band
BC8442 Bryant Tardiff Badminton Victoria
BC8163 Bryski Arell HCC
BC7284 Buchanan Mike PGRC
BC7939 Bull Ada Nelson
BC7602 Burgess Jeanne KBC
BC0554 Burnett Carol Cordova Bay
BC7603 Butchart Brian KBC
BC7604 Butchart Kathleen KBC
BC7605 Butchart Kyle KBC
BC7606 Butchart Megan KBC
BC8624 Butt Ted N/A
BC6986 Buttemer Clara Badminton Victoria
BC7814 Cai Andy Westlu
BC6134 Cairncross Cameron CRBC
BC8542 Call Cody NCBA
BC8007 Calpas Suzanne PG Ladies Morning
BC0426 Cameron Ian Kamloops
BC6164 Cameron Margaret VLTBC
BC8600 Campbell Lilly Tseshaht First Nation
BC8714 Campbell Sandy KBC
BC4447 Campbell Zena PG Ladies Morning
BC7607 Candlish Bill KBC
AB00998 Cao Thanh Edmonton
BC8440 Caplan Doug South Surrey
BC8428 Card Ethan Badminton Victoria
BC8787 Cardinal Angelique Saddle Lake Indian Band
BC3277 Carruthers Robert Nanaimo
BC0437 Carson Jim KBC
BC8404 Casault Diane Cranbrook
BC0975 Cassels Bryan Badminton Victoria
BC3682 Cavanaugh Gavin PGRC
BC8385 Caza Jeremie Invermere
BC8164 Cen Ken N/A
BC0789 Cey Chuck KBC
BC0790 Cey Diane KBC
BC7398 Chahley Richard Richard's AM Badminton
BC8341 Chan Celine VRC
BC8591 Chan Colin Westlu
BC1560 Chan Danelle Brentwood Bay
BC3278 Chan David Cordova Bay
BC7555 Chan Eugene Badminton Victoria
BC7556 Chan Eunice Badminton Victoria
BC3028 Chan Ian SSDCA
BC7067 Chan Jasper Westlu
BC3093 Chan Joseph Westlu
BC3574 Chan Justin HCC
BC6777 Chan Keith Vector
BC8203 Chan Keith N/A
BC3094 Chan Ken Westlu
BC8614 Chan Kenneth ClearOne
BC8204 Chan Michael SSDCA
BC8094 Chan Michelle Brentwood Bay
BC1469 Chan Phyllis ClearOne
BC8205 Chan Priscilla SSDCA
BC6318 Chan Rachel N/A
BC5970 Chan Sammi Westlu
BC8206 Chan Sarah SSDCA
BC8257 Chan Walden RPRO
BC8240 Chang Charles ACE
BC8568 Chang Holden Badminton Victoria
BC3031 Chang Mark ClearOne
BC6506 Chang Olivia Cordova Bay
BC8342 Chang Serene VRC
BC7832 Chapman Geoff KBC
BC8610 Charlesworth Mike Tseshaht First Nation
BC8604 Chartrand Skylar Tseshaht First Nation
BC4459 Chartrand Sophie PG Ladies Morning
BC8733 Chataway Skye KBC
BC8195 Chau Alex ACE
BC7512 Chau Tobias VRC
BC8543 Chaudry Ahmed NCBA
BC5084 Che Calvin ACE
BC5085 Che Joanna ACE
BC8234 Cheah Nicole HCC
BC8297 Chelick Carmen UBC Okanagan
BC8298 Chelick Dallas UBC Okanagan
BC6178 Chen Abel Vector
BC1657 Chen Andrew VRC
BC1658 Chen Anna VRC
BC7452 Chen Annette Vector
BC8305 Chen Bill Nanaimo
BC8097 Chen Calvin RPRO
BC8740 Chen Charles KBC
BC3728 Chen Christine Bellevue
BC8377 Chen David Vector
BC8170 Chen Ellen Vector
BC6327 Chen Fion VRC
BC8728 Chen Haokun KBC
BC8378 Chen Harrison Vector
BC4178 Chen Hong KBC
BC8294 Chen Howard ClearOne
BC8178 Chen Ivan ClearOne
BC8295 Chen Jack KBC
BC3798 Chen Jack ClearOne
BC4005 Chen Janet VRC
BC6917 Chen Jerry ClearOne
BC7274 Chen Jian Feng Kensington Community Centre
BC8498 Chen Kenny HCC
BC7508 Chen Lisa SSDCA
BC8513 Chen Ray KBC
BC8379 Chen Sean Vector
BC1659 Chen Tina VRC
BC8283 Chen Victor VRC
BC3714 Chen Victoria Bellevue
BC7302 Chen Xu Hong NCBA
BC8186 Chen Yun An ClearOne
BC1623 Cheng Allan VRC
BC8183 Cheng Andy RPRO
BC1687 Cheng Bernard Westlu
BC6025 Cheng Chichi Badminton Victoria
BC8723 Cheng Eric KBC
BC8617 Cheng Hsin Chiao N/A
BC3706 Cheng Huron ACE
BC8182 Cheng Jason RPRO
BC3742 Cheng Katrina VLTBC
BC6512 Cheng Kelvin Vector
BC1685 Cheng Kylie ACE
BC5109 Cheng Linda VRC
BC8527 Cheng Sally N/A
BC5097 Cheng Simon VRC
BC8578 Cheng Victoria N/A
BC8724 Cheng Wayne KBC
BC5108 Cheng Wayne VRC
BC5968 Cheong Queena Westlu
BC1474 Cheung Becky Westlu
BC8333 Cheung Bryan ClearOne
BC6165 Cheung Daniel VRC
BC6618 Cheung Daphne ACE
BC3997 Cheung Garrett VRC
BC7538 Cheung Janelle Vector
BC7539 Cheung Janice Vector
BC8284 Cheung Kan VRC
BC8108 Cheung May Westlu
BC8321 Cheung Sally SSDCA
BC7825 Cheung Stephen Westlu
BC7390 Chiang Niklas ACE
BC7823 Chie Sannie Westlu
BC8177 Chien Yu Fun ClearOne
BC6107 Chikites Gary VLTBC
BC4474 Chin Susan PG Ladies Morning
BC6778 Ching Justin Vector
BC3820 Chiu Eric ClearOne
BC8672 Cho Benson Badminton Victoria
BC8451 Cho Hei Kong Brentwood Bay
BC3212 Choi Arrio ClearOne
BC8588 Choi Brendon Westlu
BC8343 Choi Brian MRSS
BC3918 Choi Colin Westlu
BC7985 Choi Daniel NCBA
BC8344 Choi Jason MRSS
BC1101 Choi Nathan ClearOne
BC3145 Chok Irene Westlu
BC3148 Chok Janice Westlu
BC3164 Chok Rachel Westlu
BC8589 Chong Christie Westlu
BC8482 Chong David HCC
BC8484 Chong Emerson HCC
BC3098 Chong Peter Westlu
BC8598 Chong Rachel Westlu
BC1285 Chong Rosalynn ClearOne
BC3941 Choo Linus VRC
BC3301 Chow Bonnie Kelly Road SS
BC1786 Chow Calvin Westlu
BC6764 Chow Cindy Vector
BC3703 Chow Clement Westlu
BC1670 Chow Dominic Westlu
BC0605 Chow Jim VRC
BC3102 Chow Loretta Westlu
BC5145 Chow Mickey VRC
BC6992 Chow Tanner Badminton Victoria
BC4485 Choy Christie ClearOne
BC5906 Choy Michael Vector
BC7557 Choy Nicolas RPRO
BC7453 Choy Tony Vector
BC4180 Christian Michael KBC
BC8252 Chu Amber ACE
BC3415 Chu Carson Kamloops
BC8334 Chu Eric ClearOne
BC8277 Chu Jeffrey ClearOne
BC5147 Chu Jenkin ClearOne
BC8396 Chu Lawrence White Rock
BC7737 Chua Nicholas SSDCA
BC0231 Chudyk Bill Brentwood Bay
BC0230 Chudyk Margaret Brentwood Bay
BC8194 Chung Charles RPRO
BC6728 Chung Chris ClearOne
BC1731 Chung Emily Badminton Victoria
BC7471 Chung Irene Vector
BC7817 Chung Jason Westlu
BC0388 Chung Philip VRC
BC8260 Chung Rachelle VRC
BC7443 Chung See Cranbrook
BC7824 Chung Sharon Westlu
BC7310 Chung William Cranbrook
BC1354 Clark Mike VIU
BC6454 Clark Robert Cordova Bay
BC7609 Clarke Michael KBC
BC8792 Claxton Shaniah Williams Lake Indian Band
BC3391 Cloarec Sean Cranbrook
BC4185 Cloutier Lucille KBC
BC6754 Clunas Dawson Terrace
BC6755 Clunas Liam Terrace
BC6756 Clunas Logan Terrace
BC8188 Clunas Wanda Terrace
BC7792 Coey Zachary Badminton Victoria
BC4932 Cole Cathy Dawson Creek
BC1812 Collery Michael Nanaimo
BC7836 Collins Cassidy KBC
BC8732 Comeau Martin KBC
BC4186 Comfort Colin KBC
BC7610 Comfort Joel KBC
BC7611 Comfort Keira KBC
BC7612 Comfort Shelanne KBC
BC1614 Condon Jim PGRC
BC4879 Condon Nancy PGRC
BC8742 Condon Rob KBC
BC7103 Connolly Amy Cranbrook
BC8544 Cook Mackenzie NCBA
BC3303 Cooke Ben NCBA
BC7293 Cooke Brielle NCBA
BC8411 Cooke Katie Cranbrook
BC8463 Cooper Philip Cranbrook
BC0232 Copus Ian Cordova Bay
BC8450 Corpuz Giann Newton
BC8360 Cortens Justin VLTBC
BC4187 Cosar Robert KBC
BC8458 Cote Dan Badminton Victoria
BC1564 Cote Jeremy Badminton Victoria
BC8572 Cote Raegan Kelly Road SS
BC7935 Coughlin Grant Cranbrook
BC7891 Cowan John VLTBC
BC0596 Cox Brock PGRC
BC8332 Cox Rusty Invermere
BC4188 Craig Margaret KBC
BC4189 Crawford David KBC
BC8625 Creith Elspeth N/A
BC3641 Cribbes Karen Cranbrook
BC7615 Crocker Ruth KBC
BC3960 Cruz Nicolo RPRO
BC4192 Csandl Michael KBC
BC7391 Cui Bruce RPRO
BC3103 Cui David Westlu
BC6166 Cumming Alec HCC
BC7721 Cummins Nicole PGRC
BC1615 Cunin Jeffrey PGRC
BC4191 Cunning Howard KBC
BC8292 Da Costa Bailey Terrace
BC5162 Da Silva Dwayne ClearOne
BC7619 Dafoe Eric KBC
BC8587 Dai Angela Westlu
BC7260 Daigle Mike Cranbrook
BC7656 Dal Ponte Carly KBC
BC5164 Dalin Christopher VRC
BC8626 Damji Mohamed N/A
BC8520 Dang Alex KBC
BC8247 Danuser Nancy Stewart
BC8480 Danyluk Emily Invermere
BC6696 Dao Man Vector
BC3680 Darbyshire Eric KBC
BC8534 Darragh Graham Valemount
BC8475 Davidson Cody Invermere
BC8725 Davidson Sherrell KBC
BC8627 Davis Art N/A
BC0594 Davis Bradley VLTBC
BC8545 Davis Christine NCBA
BC8546 Davis Kirsten NCBA
BC3306 Davison Jarin NCBA
BC1616 Davison Kevin PGRC
BC0957 Davison Lisa NCBA
BC5165 Davison Pat VRC
BC4884 Dayanandan Ajit PGRC
BC8216 De Silva Mandinu VLTBC
BC7377 De Silva Thushan VLTBC
BC3279 De Vos Mike CRBC
BC1609 Dee Stanley VLTBC
BC0389 Dee Stephen VRC
BC8697 DeGroot Michael KBC
BC8415 Demchuck Robbie Cranbrook
BC8493 Denis Corentin VIU
BC0477 Dennert Peter KBC
BC6868 Denomme Melanie Terrace
BC4195 Derer Tina KBC
BC3307 Derrick Alissa Langara
BC7622 Desaulniers Shawn KBC
BC4196 Desjardins Caprice KBC
BC5019 Dhaliwal Surinder Terrace
BC8339 Diaz Rochelle Terrace
BC5884 Diaz Roxana Terrace
BC8454 Dilworth Nick Brentwood Bay
BC8698 Dixson Clinton KBC
BC8699 Dixson Kendra KBC
BC6798 Dobie Glen Cranbrook
BC8380 Dodd Nigel Terrace
BC8628 Dogterom Margriet N/A
BC4511 Donald Kathleen Cranbrook
BC8285 Dong Jackie ACE
BC8261 Dong Ray ACE
BC8221 Dowhaniuk Candace Rutland
BC1418 Downton Matthew KBC
BC0217 Downton Terry KBC
BC0887 Driedger Daniel White Rock
BC0215 Drummond Sonja Kamloops
BC0289 Dryborough Sanne VRC
BC1641 Dryden David Kwantlen
BC8577 Du Liam GPO
BC8456 Du Peter Badminton Victoria
BC8304 Duan Wendy N/A
BC0146 Duberry James Cordova Bay
BC7726 Dubielewicz Scott Invermere
BC8715 Duhaney Nakheem KBC
BC8716 Duhaney Ricar KBC
BC6619 Dumas Christian SSDCA
BC3718 Dunner Sam VLTBC
BC8412 Durban Ryler Cranbrook
BC6020 Duval Alexis Badminton Victoria
BC3469 Eastwood Jennifer Kamloops
BC8391 Eccleston Kiko White Rock
BC7025 Edwards Peter Tsawwassen
BC7879 Eisbrenner Donald PGRC
BC7878 Eisbrenner Linda PGRC
BC4207 Eisenman Grace KBC
BC3285 Elebracht Johann Powell River
BC8467 Elliot Logan VLTBC
BC1372 Elvedahl Doreen Brentwood Bay
BC0171 Emery Kathleen Nelson
BC7553 Emlyn Juliet HCC
BC8669 Enns Brendan Badminton Victoria
BC6995 Enns Sascha Badminton Victoria
BC8268 Escueta Laura MRSS
BC4209 Estabrooks Linda KBC
BC4210 Estabrooks Patricia KBC
BC8477 Evanoff Nathan Invermere
BC3533 Evans Andrew Sportstown
BC8126 Ewasiuk Gayle KBC
BC8523 Faigan Shea KBC
BC8524 Faigan Steve KBC
BC8432 Fairbarns Nicholas Badminton Victoria
BC8322 Fan Zachary SSDCA
BC4535 Fassnacht Rosalyn Terrace
BC5014 Feddersen Harold Terrace
BC8582 Feenstra Murray Salmon Arm
BC8526 Fei Jacqueline ACE
BC8190 Fei Jodi ACE
BC6984 Felicella Cassius VLTBC
BC5780 Feng Victor HCC
BC8324 Feng Wendy SSDCA
BC0001 Fergus Robert VRC
BC3482 Ferguson Robbie VRC
BC3350 Ferguson Yuri VRC
BC5184 Ferson Michiko VRC
BC0664 Filer Fredrick N/A
BC4214 Filipiak Janice KBC
BC3266 Fischer Jeanelle CRBC
BC6851 Fisher Greg Cranbrook
BC8569 Fitzgerald Nolan Badminton Victoria
BC5929 Flaherty Kyle PGRC
BC8476 Flowitt Carter Invermere
BC6770 Fok Alana Vector
BC7456 Fok Jonathan Vector
BC8100 Folk Brandi Duchess Park SS
BC8514 Ford Bob KBC
BC8196 Forget Allison Terrace
BC7137 Fortin Fred PGRC
BC4538 Fortin Irene PG Ladies Morning
BC6926 Foster Johnathan VIU
BC6881 Foster Robert Nanaimo
BC0216 Foubister Murray Kamloops
BC0674 Francis Brian Abbotsford
BC8605 Francis Daniel Mowachaht First Nation
BC8184 Franco Larissa GPO
BC8317 Franiek David VLTBC
BC8361 Franiek Michael VLTBC
BC7840 Fransen Caleb KBC
BC4540 Fransen Jan KBC
BC4219 Fransen Tony KBC
BC4220 Fraser Allan KBC
BC8612 Fred Barry Tseshaht First Nation
BC8515 Freeman Deborah KBC
BC4221 Freeman James KBC
BC8516 Freeman Matthew KBC
BC8414 Freitag George Cranbrook
BC6342 Fu Hilda VRC
BC8567 Fukushima Manabu Badminton Victoria
BC6127 Fullerton Wayne N/A
BC7318 Fung Ahren Westlu
BC7813 Fung Alan Westlu
BC6050 Fung Maggie Badminton Victoria
BC8362 Fung Sophie VLTBC
BC6043 Funk Nicolei Badminton Victoria
BC8785 Gabriel Pride Penticton Indian Band
BC4887 Gagne Louis NCBA
BC8766 Gagnon Dylan Kelly Road SS
BC8466 Gaherty Stuart VLTBC
BC8303 Galey Joan Nanaimo Seniors 60+
BC6709 Gallant Isabel HCC
BC8691 Gallos Frank Abbotsford
BC7381 Galloway Andy KBC
BC8390 Ganga Rick White Rock
BC7172 Gao Lucy ACE
BC8700 Gao Yong KBC
BC8286 Garcia Giali Pong VRC
BC0398 Garduno Alberto Cordova Bay
BC8312 Garrison Erin SSDCA
BC4224 Garvie Brian KBC
BC7623 Garvie Mark KBC
BC8388 Garvin Paul White Rock
BC8755 Gates Paul KBC
BC7624 Gauvin Denis KBC
BC8464 Gawetski Nicole Cranbrook
BC3312 Ge Fei NCBA
BC8232 Gebhart Samantha Nelson
BC8629 Gene Randy N/A
BC4225 Germaniuk Blaine KBC
BC8426 Gibson Grant Smithers
BC6251 Gilbert Jean Abbotsford
BC8767 Gill Austin Kelly Road SS
BC8630 Gimenes Letty N/A
BC8211 Girard Stephan Spectrum
BC8231 Glass Angus Nelson
BC1073 Goddyn Graham White Rock
BC8683 Goertz Sonya Abbotsford
BC3313 Goodkey Jonathon NCBA
BC8169 Goradia Dharmesh Cranbrook